Без разлика дали започнувате нова работа, се впуштате во нов креативен проект или правите драстична промена на стилот на живот, промената несомнено е возбудлива, но истовремено може да биде и стресна. За да ги надминете можните пречки и да се насочите кон сите големи можности што се пред вас потребно е да бидете подготвени за она што ве очекува. Еве неколку начини како да ги избегнете моментите на паника и да се подготвите за успех, користејќи ја технологијата во ваша корист.

  1. Белешки секогаш и секаде

Користете ја апликацијата Samsung Notes за да создавате потсетници и никогаш не пропуштајте ништо кога ги синхронизирате вашите белешки на Galaxy Z Fold4 уредите. Брзо фаќајте белешки – во секое време, каде било. Нема потреба да го вклучувате екранот или да го паузирате видео содржина – само извадете го S Pen за да започнете. Screen off memo е подготвен во секое време. Само извадете го S Pen и почнете да пишувате — дури и кога екранот ви е исклучен. Запишете брза листа за купување во самопослуга или идеја за вашиот следен одличен роман. Кога ќе завршите, можете да зачувате во Samsung Notes или да ги закачите на Always On Display. Плус, Galaxy Z Fold4 е посебен по тоа што механизмот за преклоп може да го претвори паметниот телефон со класична големина во компактен и моќен таблет за максимална продуктивност. Galaxy Z Fold4 е резултат на постојани иновации во полето на паметните телефони Samsung Galaxy и најмоќниот паметен телефон Samsung досега. Ја комбинира стручноста на Samsung во мобилната технологија и претставува уред со зголемена функционалност, без разлика дали е отворен, затворен или во Flex режим.

  • Мултитаскингот нека биде вашиот најдобар пријател

Сите ја знаеме добро познатата изрека: работете попаметно, не понапорно. Тоа е особено точно за извршувањето повеќе задачи истовремено, што може да ви помогне да заштедите време и енергија. За да го правите правилно, треба да останете поврзани со сè што се случува и да им дадете приоритет на сите задачи пред вас. Користете ја функцијата Врска до Windows на Galaxy Z Flip4 вашиот за да го отсликувате екранот на телефонот на вашиот компјутер, да префрлувате датотеки, да го синхронизирате вашиот календар или да одговарате на текстуални пораки и повици. Да речеме дека имате голем рок за групен проект. Наместо да се префрлате напред-назад од вашиот телефон на вашиот компјутер, што може многу да ви го одвлече вниманието, може да остварите видеоразговор со вашите колеги во еден прозорец на компјутерот додека работите на вашиот проект во друг. Како да ја активирате оваа опција? Поврзете го своите паметни телефони Galaxy Z Flip4 компјутер со Windows 10  или најновата верзија на Windowsпреку „Link to Windows“ на телефонот и Your Phone Link на компјутерот, да ги следат пораките за поставување, вклучувајќи најавување во истата сметка на Microsoft. Покрај тоа, неговата мала тежина компактен дизајн и долготрајно времетраење на батеријата го олеснуваат движењето без разлика каде и да се наоѓате. Плус, бидете сигурни дека ќе оставите впечаток каде и да се појавите!

  • Не заборавајте да се релаксирате

Кога сè е итно, одморот може да изгледа речиси како предизвик. Дозволете си да се одморите за време на слободните часови и исклучете се од какви било задачи поврзани со работата со активност што го отстранува стресот. Тоа може да биде гледање на вашата омилена серија, пуштање на моќна плејлиста или разговор со пријателите преку видеоповик. Едноставно спарете го Galaxy Z Fold4 или Z Flip4 со вашиот Galaxy Buds2 Pro и користете ја функцијата Active Noise Canceling за да ја блокирате бучавата од околината, да избегнете одвлекување на вниманието и да слушате музика, без вознемирување. Слушалките Galaxy Buds2 Pro ви овозможуваат брзо да се фокусирате на опкружувањето, а притоа да не мора дури ни да ги извадите. Вежбање после работа? Џогинг на плажа на изгрејсонце или ролери на Кеј? Слушалките Galaxy Buds2 Pro со иновативен дизајн ергономски се прилагодени на увото и се изработени од неверојатно напреден и лесен материјал прилагоден за носење 24 часа дневно, 7 дена во неделата. Запомнете, уживањето е клучно за да останете смирени и ви овозможува да ги искористите сите можности со кои ќе се сретнете.

  • Ставете ја благосостојбата на прво место

Добриот одмор и физичката активност се број еден период кога се наоѓате во период на транзиција, а тоа значи доволно да спиете и да бидете доволно физички активни секој ден. Доверлив паметен часовник како Galaxy Watch5 може да биде одговорниот пријател што ви треба за да воспоставите здрава рутина. Не само што може да ги следите вашите тренинзи и здравствени податоци, туку може и да го следите вашиот сон за да бидете сигурни дека добивате квалитетен одмор, бидејќи, како што вели старата ирска поговорка „Двата најдобри лекови за сè се доброто смеење и долгиот сон“. Вооружени со сознанија за циклусите и времетраењето на спиењето, потоа може да создадете распоред за спиење што ви одговара вам и на вашиот телесен часовник. Дизајниран за секојдневни победи, Galaxy Watch5 нуди сеопфатно искуство од што ги надминува фитнес активностите и вклучува процеси после тренинг, одмор и закрепнување. Алатката за мерење на составот на телото  обезбедува целосна слика на целокупното здравје на корисникот, давајќи му приспособен пристап за поставување цели, водејќи ги преку персонализирани вежби и следење на напредокот. Проучувајте ги шемите на спиење со оценки за спиење што ги следат фазите на спиење, заедно со откривање на ‘рчењето  и нивото на кислород во крвта. Постигнете подобрени навики за спиење со напредниот Sleep Coaching  кој обезбедува приспособена месечна програма со водич. Преку интеграцијата на SmartThings, Galaxy Watch5 автоматски ги поставува поврзаните светла, единиците за наизменична струја и телевизорите на претходно одредени поставки што создаваат идеална средина за спиење .

Повеќе информации на следните линкови:

Samsung Galaxy Z Fold4  – https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold4/

Samsung Galaxy Z Flip4 – https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip4/

Samsung Galaxy Buds2 Pro – https://www.samsung.com/mk/audio-sound/galaxy-buds/galaxy-buds2-pro-bora-purple-sm-r510nlvaeuc/

Samsung Galaxy Watch5 – https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch5-40mm-silver-lte-sm-r905fzsaeuc/

Претходна статијаBMW го претстави BMW Panoramic Vision кој донесува екран на целата ширина од шофершајбната
Следна статијаПристапот до новиот Bing отворен за сите корисници