Скопје, 24 ноември 2023 г. Samsung Electronics ги претстави најновите решенија за перење алишта со машините за перење и сушење од серијата 5000C, кои нудат најсовремена технологија и еколошки карактеристики. Оваа иновативна линија сега е достапна и во Македонија.

Нова дефиниција за ефикасноста на перењето

Со користење на технологијата Ecobubble™ на машината за перење Samsung 5000C, потрошувачката на енергија се намалува до 70%, бидејќи овозможува ефикасно перење на пониски температури со продолжено времетраење на циклусот. Со циклусот со помалку микровлакна (Less Microfiber Cycle) ефикасно се намалува испуштањето на микропластика во околината, а тоа се постигнува со оптимизирање на брзината на ротацијата на моторот и на интензитетот на перење. Новодизајнираната вградена Wi-Fi контролна табла е практична и им овозможува на корисниците беспрекорна контрола и следење на работата на машината преку апликацијата SmartThings.

Напредни функции за оптимална нега на алиштата

Искусете ефикасно перење на ниски температури со илјадници меурчиња со технологијата Ecobubble, која ги штити бојата и текстурата на облеката. Со хигиенското чистење со пареа  се уништуваат 99,9% од бактериите и алергените и се обезбедува длабоко и хигиенско перење. Технологијата на дигитален инвертер обезбедува супериорна ефикасност и издржливост, со гаранција од 20 години. Фиоката StayClean и функцијата за чистење на барабанот (Drum Clean) обезбедуваат хигиенска чистота на машината за перење и на тој начин го продолжуваат нејзиниот животен век.

Интелигентно сушење за паметен дом

Апликацијата SmartThings нуди паметна и практична нега на алиштата и беспрекорно ги поврзува машината за перење и сушење. Функцијата Energy помага да се контролира потрошувачката на енергија, функцијата Home Care гарантира оптимална состојба на машините за перење и сушење, додека функцијата Auto Cycle Link автоматски предлага соодветната програма за сушење во машината за сушење откако алиштата ќе се исперат.

Машината за сушење DV5000C може да се пофали и со новодизајнирана контролна табла која има вградено Wi-Fi поврзување и обезбедува подобрена контрола преку апликацијата SmartThings. Со циклусот Хигиенска нега се уништуваат 99,9% од бактериите и се обезбедува длабоко чистење и на сувите и на влажните алишта. Технологијата Air Refresh ги освежува алиштата без перење и на тој начин го продолжува нивниот животен век, циклусот Quick Dry обезбедува сушење на мали количини алишта за само 35 минути, а технологијата Wrinkle Prevent обезбедува облека без набори, дури и да нема потреба од пеглање.

Со енергетската ефикасност A+++ на машината за сушење, технологијата на топлинска пумпа и интелигентниот систем на сушење за паметно сушење (OptimalDry), кој користи сензори за постигнување најдобри резултати, ќе заштедите пари и ќе го намалите лошото влијание врз животната средина, истовремено одржувајќи го квалитетот на ткаенината.

Технологијата на дигитален инвертер обезбедува поголема енергетска ефикасност, помалку бучава и долготрајно работење, со гаранција од 20 години. Системот за филтрирање 2-во-1 го поедноставува одржувањето, со собирање прашина и влакна во еден филтер и со елиминација на потребата од филтер за разменувач на топлина, со што значително се олеснува одржувањето.

Претходна статијаSpotify имаат таен договор со Google со кој не плаќаат „провизија“ за претплатата на нивните корисници на Android
Следна статијаБекапот на разговорите од WhatsApp на Android веќе нема да биде неограничен