Скопје, 20.3.2023 – Компанијата Samsung Electronics неодамна ги претстави новите производни линии Neo QLED и Samsung OLED кои нудат премиум искуства и ги прошируваат опциите за гледање. Новите уреди се веќе достапни за преднарачка во Македонија, а додека трае специјалната понуда, купувачите добиваат одлични подароци – атрактивните Samsung паметни телефони. Со претходна нарачка на OLED и Neo QLED моделите 55” и 65” и Neo QLED 8K моделот 65”, добивате подарок Galaxy A53 5G смартфон. Заедно со моделите Neo QLED 8K 75”, на подарок добивате и Galaxy S21 FE, а со моделот NEO QLED 8K 85”, на подарок го добивате Galaxy S22. 

Супериорно мултимедијално искуство со Neo QLED

Новите Neo QLED 8K телевизори се надградени за да обезбедат врвно искуство на голем екран во удобноста на домот. Процесорот Samsung Neural Quantum 8K – ултимативното 8K искуство напојувано со вештачка интелигенција, има 64 независни мрежи за вештачка интелигенција, од кои секоја ги анализира карактеристиките на содржината и квалитетот на сликата за да додаде длабочина и острина.

Дополнително, технологијата Quantum Matrix Technology Pro обезбедува подобрен квалитет на сликата, благодарение на иновативните Quantum Mini LED светла со 14-битна обработка и подобрувања на вештачката интелигенција што ја контролираат светлината за да ја подобрат црната јасност и контраст. Технологијата Quantum HDR 64x ги доловува најдобрите детали во светли и темни области за да го прикаже вистинскиот квалитет на сликата HDR 10+ исто како што замислил режисерот.

Проширување на вашите опции за гледање со Samsung OLED

Поставата OLED за 2023 година доаѓа со многу напредни технологии како Quantum Dot. Новата линија Samsung OLED телевизори носи неспоредливо темно црна, чиста бела и целосни нијанси на живи бои. Процесорот Neural Quantum 4K ги надополнува главните предности на OLED технологијата, подобрувајќи ја осветленоста, боите, контрастите и обезбедувајќи детали. Технологијата за зголемување на резолуцијата 4K AI гарантира дека ќе ја искусите моќта на 4K во неговата целосна слава.

Исто така, за прв пат во OLED телевизор, Samsung OLED телевизорите доаѓаат со сертификација FreeSync Premium Pro на AMD за врвно искуство за играње. За извонредно искуство, телевизорите треба да имаат моќен звук што одговара на богатите бои и детали.

Технологијата Dolby Atmos® ве потопува во звук, прикажувајќи го секој детал со неспоредлива јасност и длабочина. Neo QLED 8K телевизорите се карактеризираат со Infinity Screen дисплеј и Infinity One дизајн, додека новите Samsung OLED телевизори имаат дискретен LaserSlim дизајн. Црните рабови, кои речиси целосно исчезнаа, заедно со ултра тенката рамка се обработени за максимален елегантен и дискретен дизајн. Со минималистички рамки, тенок профил и рамен грб, тие се вклопуваат во секој ентериер, без разлика на големината на просторот.

Искористете го промотивниот период Дали сакате уште една причина да купите нов телевизор од линијата Samsung 2023? Samsung ги подарува вашите омилени Galaxy смартфони за секоја преднарачка на уред од новата линија Neo QLED и OLED. Промоцијата трае од 20.3.2023 до 9.4.2023 година, или додека не се потроши залихата за подароци. Со претходна нарачка на OLED и Neo QLED моделите 55” и 65” и Neo QLED 8K моделот 65”, добивате подарок Galaxy A53 5G смартфон. Заедно со моделите од 75” 8K, на подарок добивате и Galaxy S21 FE, а со моделот на паметен телефон 85” 8K Galaxy S22. За повеќе информации за нарачките однапред и правилата за промоција, посетете ја https://www.samsung.com/mk/offer/preorder-neo-qled-2023/.

Претходна статијаMicrosoft најави промени во системот за избор на главни апликации, како и нивното прикачување на десктопот, таскбарот и Старт менито
Следна статијаНовиот Bing официјално стана дел од Microsoft Edge со најновата верзија од прелистувачот