Скопје, 12 септември 2022. – Samsung подготвија посебна промоција каде корисниците со купување на паметните телефони од серијата Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 на поклон ќе го добијат паметниот часовник Samsung Galaxy Watch5 40 mm во розово-златна боја. Промоцијата трае од 12.09.2022 до 16.10.2022 година или до истекот на залихите.

Исто така, со купување на телефон од серијата Galaxy S22, за време на промотивниот период остварувате право на подарок Galaxy Buds2 слушалки во графитна боја. Лансирана на почетокот на оваа година, серијата Samsung S22 продолжува да ги импресионира корисниците ширум светот. Серијата S22 има моќна камера, иновативни напредни функции, беспрекорен дизајн и прекрасни бои. Телефонот Samsung Galaxy Ultra, за прв пат во серијата S, носи и напредно S Pen.

Комбинација на иновативен дизајн и супериорна функционалност

Новата серија Galaxy Z, која обединува два навистина моќни уреди на преклопување – Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4, комбинира импресивна технологија за паметни телефони и иновативен дизајн за да им обезбеди на своите корисници сеопфатно корисничко искуство преку автентично изразување на стилот. Galaxy Z Fold4 е посебна по тоа што механизмот за преклопување може да претвори паметен телефон со класична големина во компактен и моќен таблет за максимална продуктивност, додека Galaxy Z Flip4 носи стил и практичност што лесно се вклопува во сечиј џеб, без да ги жртвува перформансите.

Моќни перформанси кои ги собира во сечиј џеб

Паметниот телефон Galaxy Z Flip4 се издвојува по моќните перформанси и иновативниот механизам за преклопување и носи многу практичен и компактен дизајн кој може да се вклопи во сечиј џеб. Опремен е со 6,7-инчен Dynamic AMOLED 2X главен екран, додека надворешниот екран е само 1,9 инчи со целосно нови опции за корисниците. Надворешниот екран за преклопување (Cover Screen) на паметниот телефон Galaxy Z Flip4 обезбедува дополнителни опции за интерактивност – од повици, пораки, снимање, управување со основните поставки на уредот до целосна персонализација на теми, позадини и виџети. Предната и задната двојна камера се наоѓаат во куќиштето на уредот, со револуционерната функција FlexCam за снимање видеа, селфи или друга содржина под агли помеѓу 75° и 115°. Корисниците сигурно ќе сакаат да изберат една од прекрасните бои на уредот со посебен дизајнерски шарм – виолетова, графит, розово-златна и сина.

Таблет и паметен телефон во едно

За оние кои претпочитаат поголеми екрани, односно паметни телефони со кои можат да го заменат таблетот или дури и компјутерот, Galaxy Z Fold4 е вистинска технолошка можност. Galaxy Z Fold4 е смартфон на преклопување кој се напојува со моќен чипсет Snapdragon® 8+ Gen 1 со голем 7,6-инчен Dynamic AMOLED 2X дисплеј и стапка на освежување од 120 Hz што ќе ја направи прикажаната содржина уште поимпресивна. Резултатот од овие технолошки спецификации е подобрена функционалност, продуктивност и одличните опции за мултитаскинг, што е дефинитивно плус во денешното брзо секојдневие. Исто така, овој телефон вклучува и поддршка за S Pen, познатата функција Multi Active Window со подобри гестови со лизгање и нова, појасна лента со задачи (Таskbar) што овозможува лесен пристап до различни кориснички апликации.

Следете го вашето здравје со примамливиот стилски паметен часовник

Неодолив подарок во оваа промоција е Samsung Galaxy Watch5 – најновиот модел на паметен часовник кој во комбинација со паметен телефон дополнително ги проширува корисничките опции. Декориран е со футуристички дизајн однадвор, и моќни карактеристики однатре, како што е сензорот BioActive, кој врз основа на еден чип ги мери сите важни здравствени параметри и ги подобрува перформансите и физичката активност. Така, за само неколку секунди, можете да го прочитате оптичкиот пулс, електричниот сигнал на срцето и анализата на биоелектричната импеданса, додека функцијата Sleep scores ќе обезбеди подобар ритам на спиење.

Најновите смартфони на склопување Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4 во комбинација со Galaxy Watch5 му даваат повеќе на корисникот, па затоа сега е идеално време да ја искористите промоцијата и да добиете свој екосистем на уреди.

Со купување на Samsung Galaxy Z Flip4 5G или Samsung Galaxy Z Fold4 5G направено во промотивниот период од 12.09.2022 година. до 16.10.2022 година. година, добијте право да добиете Samsung Galaxy Watch5 44 mm во графитна боја или Samsung Galaxy Watch5 40 mm во розово-златна боја. За остварување на правото на подарок, потребно е да се регистрирате преку апликацијата Samsung Members со користење на паметниот телефон купен како дел од промоцијата најдоцна до 30.10.2022 година. Со купување телефон од Galaxy S22 серијата, во текот на промотивниот период, остварувате право на подарок Galaxy Buds2 слушалки во графитна боја.

Повеќе информации за промоцијата најдете на линкот, а за дополнителни информации за уредите вклучени во промоцијата, посетете ја https://www.samsung.com/mk/

Претходна статијаКуо: Послаби нарачките за новите iPhone 14 и iPhone 14 Plus
Следна статијаiOS 16 официјално достапен за сите корисници на iPhone