3 настани, 3 града од 30ти мај.

Кеитаро ви најавува IT Happy Hour. Ве очекуваме на опуштена IT дружба во Скопје, Охрид и Битола.

Настанот е бесплатен, а своето место можете да го резервирате на:

Следете не на нашите профили на Facebook, LinkedIn и Twitter за повеќе информации за специјални награди и изненадувања кои ве очекуваат на сите 3 локации.

IT Happy Hour настаните се организирани од интернационалната компанија Кеитаро, што започнува со работа во 2012 годинa. Кеитаро е компанија ориентирана кон решенија базирани на Linux со отворен код, за клиенти низ целиот свет. Во Македонија е лоцирана во Скопје, Битола и Охрид со тим кој постојано расте и се надоградува.

Претходна статијаГолем интерес за младинскиот предизвик – Генерација без граници, пријавете се
Следна статијаMotorola ќе го претстави првиот телефон со камера со 200 мегапиксели
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments