Во среда, 28.12.2016, со почеток од 18:45 минути во BUZZ shop во Skopje City Mall започнува специјалниот шопинг зачинет со промоција на првиот Buzz Mix tape Vol.1.

Buzz shop е дестинацијата на сите љубители на lifestyle шопингот. Тоа е место кое ги спојува одличниот шопинг со различните – нови и етаблирани области на урбаното живеење.

Buzz на своите потрошувачи константно им носи новитети од глобалното опкружување преку селектирани колекции патики презентирани на посебен начин. Мисијата на овој lifestyle концепт е да промовира нова култура на casual и спортска гардероба преку модерна, поинаква и оригинална презентација.

Во таа насока, BUZZ екипата направи одличен спој со музиката, како еден од синонимите на урбаната култура. Еден од главните виновници за промоцијата и издигнувањето на македонската хип хоп култура на повисоко ниво Гоце САФ, специјално за BUZZ подготви Mix tape со етаблирани гости од светската хип хоп сцена.

Бидете присутни на промоцијата на Mix tape-от во Buzz shop, слушнете го миксот на DJ Гоце, добијте подарок CD, дружете се, забавувајте се и споделете ги Вашите мислења за омилените патики.

Специјално на денот на промоцијата, дополнителни 20% попуст на целиот асортиман.

Биди In, дојди во BUZZ shop во Skopje City Mall да слушнеш добра музика во комбинација  со одличен избор на патики кои специјално за оваа прилика се со новогодишни цени!

Претходна статијаAkonia Holographics е стартап кој ветува транспарентни дисплеи за „Проширена Реалност“
Следна статија10 типа на Facebook објави кои не сакаме да ги читаме во 2017-та