fbpx

РАЗНО

РСБСП со апел: Останете будни, концентрирани и внимателни секогаш кога сте зад воланот

Летото е период на одмори и патувања. Статистичките поддатоци покажуваат дека во летниот период интензитетот на сообраќајот расте повеќекратно, а со тоа...

Метанско гориво достапно на бензинската станица на Макпетрол во Гевгелија

Продолжува инвестицискиот циклус во сопствените капацитети на најголемата компанија за нафта и нафтени деривати во државата, Макпетрол АД. Од денеска, на бензинската станица Гевгелија, непосредно...

Макпетрол ги додели наградите од четвртото редовно и второ мастер коло од наградна игра...

Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Honda ги додели наградите од четвртото редовно коло, како и од второто мастер коло од овогодинешната наградна игра...

Најава од страна на Карате клубот Макпетрол, за одржување и учество на карате светска...

Денеска каратистите од Карате клубот Макпетрол - Скопје, заминуваат на турнир од Светската карате лига за младинци во Умаг, Хрватска. Во периодот...

Читај каде и да одиш – Летен фестивал на книгата во ТРИ

Издавачкиот центар ТРИ започнува уште едно издание на Летниот фестивал на книгата што секое лето го одржува во своите книжарници. „Читај... каде и да...

Претставени Xbox брендирани дезодоранс, спреј за тело и гел за туширање

Познато е дека гејмерите, како и други групи, како на пример фанови на бендови, се „склони“ кон голема почит кон брендот којшто...

Младиот фудбалер Лука Јаневски со признание за најдобар голман во рамки на интернационалниот проект...

Скопје, 03. Јуни, 2019 година – Финалните активности од седмата сезона на Интернационалната општествено одговорна програма “Фудбал за Пријателство“, под покровителство на компанијата...

Макпетрол официјално ја пушти во употреба обновената бензинска станица во Куманово

Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствените капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус. При тоа, со постојана...

Фудбалот поттик за ширење на позитивни вредности – како на теренот, така и вон...

17 мај, 2019 – Македонските учесници во проектот “Фудбал за Пријателство“, Младите Амбасадори Милош Спасовски, Борјан Томовски, Лука Јаневски, млади фудбалери од подмладокот на...

Глобалниот Амбасадор на проектот “Фудбал за Пријателство“ Франц Бекенбауер во Мадрид ќе сподели...

Глобалниот Амбасадор на Интернационалната детска општествено одговорна програма “Фудбал за Пријателство“ под покровителство на компанијата Газпром, Франц Бекенбауер ќе учествува во финалните активности на овогодинешната...

Започна тинк тенк форумот „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – Учејќи од...

14 мај 2019, Холидеј Ин, Скопје, Северна Македонија Форумот го отвори Марко Трошановски, претседател на Институт за демократија „Социетас Цивилис“ кој...

Младите амбасадори Калина, Лука, Борјан и Милош го одбележаа интернационалниот ден на фудбалот и...

Скопје, Македонија – 25.04.2019 година – Денес ширум светот се одбележува Интернационалниот ден на Фудбалот и Пријателството. Оваа година, овој ден се...