fbpx

РАЗНО

Младите амбасадори Калина, Лука, Борјан и Милош го одбележаа интернационалниот ден на фудбалот и...

Скопје, Македонија – 25.04.2019 година – Денес ширум светот се одбележува Интернационалниот ден на Фудбалот и Пријателството. Оваа година, овој ден се...

Наскоро почнува најголемата регионална е – спорт лига

На чекањето му дојде крај и новата сезона A1 Adria League powered by ESL е пред вратите. Пријавите за учество започнуваат веќе од почетокот на...

Која е македонската иновација која го освојува кинескиот пазар

Овој реномиран македонски бренд за здрава храна ќе ги изложи своите иновации на специјален штанд во склоп на саемот и официјално на 14ти мај...

Млади фудбалери од ФК „Вардар“ дел од проектот „Фудбал за пријателство 2019“

Скопје, Македонија - 23.04.2019- Во рамки на почетокот на 7. Сезона на Меѓународниот детски општествено одговорен проект "ФУДБАЛ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО", под покровителство на Компанијата "Газпром" А.Д., како...

Пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22 април

Скопје, (16.04.2019) Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој...

32 Интернационални тимови на Пријателство од целиот свет именувани според загрозени видови на животни

15 април 2019 година - Интернационалната општествено – одговорна програма за деца, “Фудбал за Пријателство“ на компанијата “Газпром“ повторно ја започна својата еколошка иницијатива....

Wizz Air се приклучи на европската кампања за намалување на бројот на патници кои...

Скопје, 4 Април 2019 - Wizz Air, една од најбрзорастечките авиокомпании во Европа и лидерот меѓу нискобуџетните авиопревозници во Централна и Источна...

Виз Ер Скопски маратон го прославува својот 15-ти јубилеј

Скопје, (08.04.2019) Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на патеката на Виз Ер Скопски маратон во Скопје. Тие покажаа колку е...

РСБСП со апел: Мотоциклисти внимавајте и почитувајте ги сообраќајните правила

Ако се земе во предвид колкав дел од сообраќајот им припаѓа на мотоциклистите и колкаво е нивното учество во вкупниот број загинати и повредени...

Boeing ги објави промените кои се дел од софтверската надградба на 737 MAX авионите

Додека се' уште се чека на резултатите од истрагата за паѓањето на двата Boeing 737 MAX 8 авиони, од компанијата излегоа со...

Авицена Женска трка се надминува себеси – Рекорден број пријавени кандидатки

Скопје, (28.03.2019) Се ближи стартот на седмото издание на Авицена Женска трка. Годинава Сојузот на спортови на Град Скопје во рамките на Виз Ер Скопски...

РСБСП: Пешаците и понатаму се една од најзагрозените групи учесници во сообраќајот

Пролетта е период од годината кога има најголема раздвиженост во сообраќајот. Бројот на пешаци, велосипедисти, мотоциклисти, па и бројот на моторни возила во сообраќајот,...