Компанијата vivo, една од водечките производители на паметни телефони во светот, на корисниците во Македонија им нуди дополнителна поволност за купување уреди во периодот за преднарачка што ќе трае од 5.8. до 20.8.2022 година, до 23:59 часот.  Со купување на телефон vivo X80 Pro во промотивниот период, имате право на подарок безжичен полнач од 50W, како и дополнителна едногодишна гаранција на вашиот нов уред и шест месеци заштита на екранот од случајно кршење. Промоцијата важи за уреди купени од овластените партнери vivo: Нептун, Сетек и Риверсофт.

vivo X80 Pro има предна камера од 32 MP и систем со четири камери на задната страна, кој се состои од камера со ултрасензор од 50 MP со GNV сензор и оптичка стабилизација на сликата (OIS), широкоаголни камери од 48 MP, камери за 12 MP портрет и перископ на камера од 8 MP. Портрет камерата од 12 мегапиксели е основна надградба што овозможува подобрување и стабилност на видеото, додека главната камера вклучува исклучително приспособен GNV сензор за „ултра сензор” за оптимизирање на рефлексивноста и намалување на растреситата светлина во комбинација со стаклена леќа со висока пропустливост. Телефонот доаѓа спакуван со полнач FlashCharge од 80 W, со кој телефоните со целосно испразнета батерија се полнат до 100 % за само 36 минути.

Да потсетиме, vivo моментално ја ужива довербата на повеќе од 400 милиони корисници ширум светот; Една од причините за тоа е посветеноста на деталите, дизајнот и строгата контрола на квалитетот на vivo смартфоните. Сите телефони vivo подлежат на ригорозни процедури и тестирања во секоја фаза од нивниот развој, што обезбедува голема издржливост и на корисниците им обезбедува сигурност и квалитетно искуство.

Корисниците можат да ја искористат тригодишната гаранција за дефекти на хардверот, како и за дефекти на софтверот кои произлегуваат од дефект на основниот софтвер, а сѐ што треба да направат е во овластениот сервисен центар Мобико да приложат копија од фактурата или доказ за купување.

vivo ги поканува сите заинтересирани клиенти да ги погледнат и испробаат своите паметни телефони кај овластените партнери на vivo: Нептун, Сетек и Риверсофт.

Претходна статијаПоврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness
Следна статијаGoogle го започна спојувањето на Google Duo и Google Meet апликациите во една
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments