Ова лето Samsung Z серијата доби нов член со помоќни перформанси, за уште подобро искуство во секојдневната употреба. Galaxy Z Fold4, најновиот модел на уред на преклоп посветен на подобра продуктивност, неодамна беше лансиран ширум светот, а ние ви ги пренесуваме деталите за тоа што го враќа овој телефон на тронот.

Завршувањето на обврските кога сме во движење, во канцеларија, помеѓу состаноци и слично може да биде вистинска борба. Потпрете се на Samsung Galaxy Z Fold4 за вистинско олеснување во извршувањето на секојдневните деловни задачи.

Се отвора 7,6-инчен екран, што е речиси двојно поголем од типичен екран на паметен телефон. Тој е преполн со корисни алатки и функции кои го извлекуваат максимумот од вашиот уред, а со тоа и од вашиот работен ден. А кога ќе заврши работниот ден, ви овозможува голем број други опции со кои речиси и да немате потреба од други уреди.

Суптилен, впечатлив и флексибилен

Подобрениот дизајн на новиот Galaxy Z Fold4 го прави неговиот изглед посуптилен, но многу впечатлив. На корисниците особено им се допадна леснотијата на користење на телефонот со една рака кога е преклопен. Новиот модел е 3 mm пократок, 2 mm потесен и 0,1 mm потенок од неговиот претходник, а неговата тежина е само 263 грама. Главниот дисплеј е повеќе од 45% помоќен благодарение на Gorilla Glass Victus + стаклото и Armor Aluminium рамката. При купувањето може да се избере една од трите понудени бои: сиво-зелена, беж и фантомска црна.

Galaxy Z Fold4 снима феноменални фотографии и видеа со подобрен широк објектив од 50 MP и објектив за зумирање простор од 30x. Различни режими на камерата, вклучително и поголема мапа на зумирање активирана во режимот Capture View, двоен поглед и селфи на задната камера се специјално направени за да се искористат предностите на уникатниот хардверски дизајн за поголема флексибилност на камерата. Исто така, со поголем број пиксели, 23 отсто посилен сензор и подобрена процесорска моќ, корисниците можат да прават јасни фотографии дури и ноќе.

Како до неспоредлива продуктивност

Моделите Galaxy Z Fold се револуционерни решенија за нашата деловна рутина, овозможувајќи ни  бројни можности да користиме повеќе апликации одеднаш, една до друга, со цел да бидеме поорганизирани и поуспешни во она што го работиме. Сега приказната е однесена на следното ниво со нови и интересни достигнувања. Алатките за мултитаскинг се подостапни со нова лента со задачи на дното на екранот, исто како и на компјутер, каде што апликациите лесно се избираат и стартуваат. Можно е да изберете App Pair, што ви овозможува да ги поставите вашите омилени прозорци на Edge Panel, кои се отвораат со еден допир. Лизгањето од лево кон десно со два прста отвора друг прозорец, а исто така можете да го проверите календарот додека пишувате е-пошта или да пишувате пораки додека гледате презентација во PowerPoint. Кога имате отворени два прозорци, можете лесно да влечете и испуштате слики, врски или текст од еден на друг прозорец, исто како што би правеле на вашиот компјутер. Така, заштедувате време и ја подобрувате вашата продуктивност.

Има и нов Flex режим со кој особено го искористувате преклопувањето на главниот екран на половина. Меѓу апликациите оптимизирани за Flex режим се YouTube, Netflix и Disney Plus, каде што видеото и другите содржини се репродуцираат на горната половина од екранот, додека контролите и коментарите се појавуваат на дното.

Со изборот помеѓу режим на паметен телефон и таблет, вашите видео конференции сега ќе претставуваат сосема ново искуство. Зборувајте без раце и не грижете се каде ќе го поставите вашиот уред се додека имате рамна површина околу вас. Доколку е потребно, користете го S Pen за да правите белешки за време на повик.

За повеќе информации за Galaxy Z Fold4, посетете ги  www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/global или https://www.samsung.com/mk/offer/preorder-galaxy-z-fold4-z-flip4

Претходна статијаПробиени дел од системите на LastPass, но корисничките податоци се безбедни сега за сега
Следна статијаМакедонски Телеком ги повикува гејмерите на регионалниот натпревар eSport Championship