Американската драмска серија Кенедиеви (The Kennedys) пристигна на Pickbox NOW со неверојатна приказна која го открива животот на едно од најпознатите семејства во светот. Во оваа извонредна продукција, низ осум епизоди, Грег Кинеар и Кејти Холмс ги толкуваат улогите на претседателот Џон Ф. Кенеди и неговата сопруга Џеки со непогрешлива сила и уверливост. Серијата ја води публиката низ нивните триумфи и трагедии, истражувајќи ги комплексните аспекти од нивните животи и влијанието врз американската историја. Серијата освои 21 меѓународна номинација и девет награди, вклучувајќи и четири награди „Еми“.

По успехот на првата сезона, снимена е минисеријата Кенедиеви: После Камелот (The Kennedys After Camelot) која го следи семејството по убиството на Боби Кенеди.

 Кенедиеви (The Kennedys)

„Грег Кинеар и Кејти Холмс ги играат претседателот Џон Ф. Кенеди и неговата сопруга Џеки во оваа возбудлива драмска серија која го прикажува триумфот и трагедијата на првата двојка“ –БиБиСи

Семејството Кенеди е едно од најпознатите и највлијателните политички семејства во историјата на САД. Серијата „The Kennedys” го следи познатото семејство, нивните политички достигнувања кои беа проследени со лични неуспеси и пропаднати односи. Во комплексните политички игри, лојалноста и предавството се секојдневие, со коешто се соочуваат сите ликови. Главните улоги ги толкуваат познатите ѕвезди: Грег Кинеар како Џек Кенеди, Кејти Холмс како Џеки Кенеди и Бери Пепер како Боби Кенеди. Оваа длабока приказна за семејството Кенеди ги открива комплексните аспекти од нивниот живот и влијанието врз американската историја.

Кенедиеви: После Камелот (The Kennedys After Camelot)

„Холмс ќе биде извршна продуцентка и режисерка на една од епизодите.“ – наведува Варајети во најавата на втората сезона на оваа интригантна серија.

На 13-ти мај, на Pickbox NOW доаѓа минисеријата која претставува продолжение на приказната за Кенедиеви, фокусирајќи се на нивниот живот по трагедијата. По убиството на Боби Кенеди, Џеки се мажи за контроверзниот грчки милијардер Аристотел Оназис и покрај противењето на јавното мислење, а братот на Боби, Тед, се наоѓа под притисок да преземе нова улога и да се кандидира за Белата куќа. Со извонредната актерска постава која вклучува изненадувања како Метју Пери во улогата на Тед Кенеди, ја следиме Џеки по убиството на Боби и Тед додека се соочува со своите лични политички амбиции. Оваа серија ги открива животите на членовите на семејството Кенеди, истражувајќи ги нивните лични борби и политички предизвици по трагичните настани.

Pickbox NOW слави 10 години

По повод десеттиот роденден на Pickbox NOW, оваа прва услуга за стриминг во регионот нуди 10 епизоди од избраните серии во текот на 10 дена, односно до 18 мај – целосно бесплатно.

Претходна статијаMicrosoft почна да ја нуди најновата верзија од Windows 11 на корисниците на Windows 10
Следна статијаGoogle го претстави нивниот смартфон од средната класа за оваа година