Аутомакедонија, водечкиот дистрибутер на корејскиот бренд SsangYong во Македонија, организираше “Off Road” настан за прв пат посветен на новинарите и го обележа влезот на новото 100% електрично Korando на македонскиот пазар. Турата на нерамен терен започна од салонот на Аутомакедонија, а SsangYong автомобилите беа испробани на еден поинаков терен, далеку од градските улици се до прекрасниот регион Барово.

Присутните имаа можност да ги возат различните модели Korando и Musso и да ги испробаат нивните перформанси на рамен и нерамен терен, како и за прв пат да се запознаат со новото електричното Korando.

Овој настан ја поддржува постојаната ангажираност на Аутомакедонија за нудење на квалитетни возила и иновативни решенија на македонскиот автомобилски пазар.

„Не случајно го одбравме Барово како идеален терен за презентација на SsangYong возилата како и одлична прилика да го претставиме новиот дел во нашето портфолио на возила – електричното Корандо. Ова иновативно возило нуди не само еколошки пријателско возење, туку и неверојатен комфор, простор и перформанси. Сигурни сме дека ќе им пружи неповторливо искуство на нашите клиенти и дека ќе ја задоволи нивната желба за модерни и напредни автомобили.“ – изјави Билјана Јанчевска, маркетинг менаџер на Аутомакедонија.

Аутомакедонија, со повеќе од 75 години постоење на македонскиот пазар, продолжува да биде предводник во промовирањето на иновациите и одговорноста кон околината, со посветеност да го понуди најдобриот избор на возила и услуги на македонските клиенти.

SsangYong е бренд кој носи корејски перфекционизам во своите автомобили. Изработени во Кореа, овие возила го обезбедуваат врвниот квалитет и иновации што се очекуваат од еден светски признат производител.

Претходна статијаGoogle Bard сега може да се користи и од Македонија, како и во остатокот од Европа
Следна статијаYouTube ќе проверува колку имате научено од видеата кои ги гледате