Star Wars: The Rise of Skywalker е името на деветтата и последна епизода

Филмот ќе почне да се прикажува во кината до крајот на годината, а еве го и првиот трејлер

Во петокот за време на Star Wars Celebration настанот беа откриени името на деветата и последна епизода од познатата „сага“, како и првиот трејлер.

Филмот ќе стане достапен во кината до крајот на годината, односно овој Божиќ, што е во декември.

Името, но и трејлерот веднаш привлекуваат внимание, а најмногу поради начинот на којшто заврши претходната епизода. Се добива впечаток дека последниот филм ќе биде навистина добар.

Трејлерот е на почетокот од статијата, па кажете што мислите…

Оставете коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.