Research in Motion со години на пазарот го имаа еден од најпопуларните мобилни телефони. Тоа беше така во време пред појавата на паметните телефони, па Blackberry телефонот овозможуваше доста понапредни функции од обичните.

Легендарна ќе остане тастатурата на Blackberry која овозможуваше лесно и брзо пишување преку овие мали уреди, а посебно што тие беа познати и како имејл уреди.

Филмот „Blackberry“ треба да дојде во кината од мај, а во продолжение можете да го погледнете „трејлерот“ кој најавува одличен филм.

Претходна статијаПристапот до новиот Bing отворен за сите корисници
Следна статијаHi-Fi квалитетот кај Spotify останува во план, само се’ уште не се знае кога може да се очекува
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.