Познатите филмови Planet of the Apes, кои ги има уште од 1968 година, во мај идната година ќе го добијат најновото продолжение. Ова продолжение е од најновиот серијал, односно од „модерните“ преработки на филмовите, нешто што е стандардно да се прави во последно време. 

Kingdom of the Planet of the Apes е името на најновиот филм и во кината треба да стане достапен од мај идната година, а веќе со години премиерите се случуваат во исто време и кај нас. 

Достапен е првиот „трејлер“ од филмот, па сега можеме и подобро да видиме што може да се очекува од филмот. Овој дел ја продолжува приказната од претходниот, па истата се врти околу Корнелиус, синот на Цезар, мајмунот од кого започнуваат сите случувања. 

Инаку, првиот филм е пуштен во 1968 година, па истите имаа продолженија се до 2001, секако дел од нив исто така модерни преработки. Најновите филмови продолжуваат од 2014 година со Rise of the Planet of the Apes, па Dawn of the Planet of the Apes во 2017.

Претходна статијаApple ќе ги ажурира iPhone телефоните додека се во кутија во нивните продавници
Следна статијаИлјадници Android стриминг уреди без никаков бренд содржат малициозен софтвер
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.