Продолжението од филмот Ghostbusters: Afterlife, кој беше пуштен во 2021 година, го добива својот прв „трејлер“. Ghostbusters: Frozen Empire треба да стане достапен за гледање идната пролет, а од тоа што може да се види, можно е да биде поинтересен од првиот дел.

Во новиот филм, односно во продолжението, споени се двете екипи, од новиот филм од 2021, како и од старите филмови кои првиот дел го имаа во 1984.

Тоа значи дека покрај познатиот Пол Рад и Мекена Грејс, во поголемиот дел од филмот за разлика од претходниот ќе ги има и одличниот Бил Мјуреи и Ерни Хадсон. Тука е и Фин Волфхард кој стана познат преку серијата Stranger Things.

Ghostbuster: Frozen Empire го враќа дејствието на филмот во Њујорк, а што се очекува да се случува погледнете во „трејлерот“ во продолжение.

Претходна статијаGoogle Chrome сега ја прикажува потрошувачката на меморија на секој „таб“
Следна статијаЈацек Олцак, генерален менаџер на Филип Морис Интернешнл: Скептицизмот е секогаш присутен во иновациите, но веруваме во иднина без чад
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.