Samsung вчера на настан во Њујорк го претстави најновиот член на Note серијата, Galaxy Note 9. Главните карактеристики на овој уред се големата батерија со капацитет од 4.000 mAh, како и новото S Pen пенкалце кое доаѓа со Bluetooth и со тоа можност за контролирање на одредени активности на телефонот, како што е сликање со камерата, што е одлично за селфи ситуации.

Во продолжение е инфографик од Samsung на којшто најдобро можете да ги видите главните карактеристики на овој одличен нов уред.