wp-8-1-demo

Windows Phone 8.1 беше претставен вчера, а за неговите нови функции и подобрувања можевте да прочитате на нашиот сајт. Во продолжение можете да го погледнете ова одлично направено демо од страна на WPCentral порталот, во кое што се прикажани сите нови функции кои што доаѓаат со новата верзија од овој оперативен систем. Видете како изгледаат и како функционираат Cortana, Action Center, Home Screen Backgrounds и повеќе.

 

Извор: WPCentral

Претходна статијаUbuntu One сервисот престанува со работа од ова лето
Следна статијаGoogle тестира нов преглед на пораките во лентата за промоции во Gmail
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.