0211G_KV 가로형final

Samsung испрати покани за Unpacked5 настанот кој што ќе се одржи на првиот ден од MWC 2014 во Барселона, а извори на New York Times го потврдија претставувањето на Galaxy S5 моделот кон кого е свртено целото внимание на јавноста, барем на делот кои што е навистина заинтересиран на оваа тематика.

Денеска на страна на официјалниот блог на Samsung Electronics може да се види слика поврзана исто така со Unpacked5 настанот, на која што се ставени нов тип на икони. Овие икони за многу претставуваат еден мал поглед во новиот дизајн на TouchWiz корисничкиот интерфејс на Samsung кој што го користи на своите телефони. Под секој од иконите може да се забележи текстот, Speed, Outdoor, Curiosity, Fun, Social, Style, Privacy, Fitness и Life, на кој што исто така стои бројката 5.

Покрај новите икони и повторното користење на бројката 5 која што асоцира на бројката на новиот Galaxy S, други нови информации на сликата нема. Потврдена е датата на одржување на настанот, 24 Февруари, како и можноста за следење на настанот во живо на http://youtube.com/samsungmobile.

Не останува уште многу за чекање, па наскоро сите ќе дознаеме што точно ново спрема Samsung да претстави. Се разбира сите нови информации ќе можете да ги прочитате на Smartportal.

Извор: Samsung Tomorrow

Претходна статијаThe Right Arm – универзален држач за таблет компјутери
Следна статијаНова верзија на Shazam за iPhone, обид да ја користите подолго
Мишо Лекиќ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.