Новата реклама од Apple, насловена The Underdogs: Swiped Mac, ги прикажува можностите кои им се на располагање на корисниците во случај нивниот компјутер да биде украден.

Прикажани се работи како известување на Apple Watch дека компјутерот веќе не е во близина на корисникот, па се до можноста за следење на уредот, негово заклучување, бришење и слично.

Рекламата не е баш кратка и е направена како краток филм, секако на интересен начин каде корисникот никогаш не е во опасност, нешто што во реалниот живот, во вакви ситуација, не сме сигурни дека би бил случајот.

Како и да е, рекламата можете да ја погледнете во продолжение.

Претходна статијаApple Maps почнува да добива на популарност, но сепак Google Maps остануваат моментално најдобриот избор за корисниците
Следна статијаGalaxy Z Fold5 и Galaxy Z Flip5 ќе бидат потенки и полесни, потврдија од Samsung
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.