fbpx

ВЕБ

Безбедносниот тим на WordPress предлага автоматска надградба на веб страните кои уште работат на...

WordPress слободно може да се каже дека е главната платформа преку која функционираат веб страните во денешно време. Оваа платформа која веќе одамна не...

Првата верзија од познатата игра Diablo достапна за играње преку веб

Diablo е игра првично пуштена за PC во 1996 година од страна на познатите Blizzard. Оваа игра е можеби една од најпопуларните игри во...

Microsoft го трга „Online“ зборот од брендирањето на веб верзијата од Office

Office сервисот, како и апликациите кои се дел од него, обично се нарекувани едноставно само со нивното име, односно Office, Word, Excel, PowerPoint и слично....

Google ја пушти својата нова Shopping платформа за корисниците во САД

Google е дефинитивно се’ уште „кралот“ кога е во прашање интернет пребарувањето. Тоа се должи пред се во делот кој е се повеќе критикуван од...

„Agent Smith“ е нов Android вирус кој додава малициозен код на некои од најпознатите...

Познатата компанија која ја започнува својата работа во Израел пред 26 години, Check Point, има откриено нов Android вирус којшто му го дава интересно име...

Пазар3 ја прославува тринаесеттата година од своето постоење

Најголемиот веб сајт за огласување во земјава, www.Pazar3.mk, 13 години е место каде што со еден клик сите можат да пронајдат се...

Firefox ќе има премиум додатоци кои ќе овозможат дополнителна независност на Mozilla

Директорот на Mozilla Corporation во интервју ги откри плановите на оваа компанија која ги има за дополнителни извори на финансирање на работата која сега е...

Firefox стандардно го вклучува блокирањето на „колачиња“ од трети страни

Mozilla Firefox е еден од првите прелистувачи кој започна со блокирање на „колачињата“ од трети страни, за почеток во режим на приватно...

Firefox 67 доаѓа со големо подобрување на брзината и нови алатки за приватност

Шеесет и седмата верзија од Firefox прелистувачот е верзија која мора да се спомене посебно затоа што истата донесува доволно големи промени. Firefox повторно добива зголемување...

Google Trips доби десктоп верзија

Google Trips е нова апликација која Google ја претстави минатата година. Апликацијата беше еден вид на собирање на неколку Google сервиси во една централна апликација, односно...

Uber им овозможи на градовите алатка за мерење на брзината на движење на возилата...

Uber во градовите каде е масовно присутен со голем број на возачи кои редовно возат по улиците на градот, е во ситуација да поседува...

„Кликни си, купи си“ – Производите на Лакалут, Алгасан и Доктор Тајс отсега достапни...

Натусана Македонија, компанијата партнер на врвните германски брендови Лакалут, Доктор Тајс,  Алгасан и Pharmateiss Cosmetics лансираше своја онлајн продавница, преку која, овие познати брендови станаа...