Ја разгледувате ‘ТВ и Филмови’ категоријата

Pickbox во јануари носи засилена понуда на хорор и научно-фантастични серии. Се работи за сериите „Темна материја“, „Младиот врколак“, „Духови“ и „Вулф Крик“, широко прифатени од страна на публиката и критиката. Pickbox во јануари, на барање на своите гледачи, ги носи научно-фантастичните и хорор серии...

Европската кинематографија зема се поголем залет во последно време. Оттаму, често се појавуваат филмови кои ги надминуваат оние холивудските по квалитет. Сепак, поради доминантноста на холивудската забавна индустрија, не сме навикнати да гледаме високобуџетни европски серии. Уште помалку очекуваме...

Последните сезони на „Нешвил“ и на „Скандал“, третата сезона на популарната британско-француска серија „Тунел“, финале на сезоната на „Десет дена“, како и финале на првиот дел од петтата сезона на „Викинзи“ се новитетите во јануари на интернет-видеотеката Pickbox. Гледачите на Pickbox овој јануари...

PICKBOX ЕКСКЛУЗИВНО ВО РЕГИОНОТ ЈА ПРИКАЖУВА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА НА СПЕЦИЈАЛНАТА БОЖИКНА ЕПИЗОДА НА „ДОКТОР ХУ“: ЗАРОБЕНИ ВО ВРЕМЕТО Pickbox на 25 декември, паралелно со британската премиера и ексклузивно за регионот Adria, ќе ја прикажува специјалната божикна епизода на „Доктор Ху“ под име „Заробени...

Сите зборуваат за светилки, атмосфера, снег, дедовци и баби, семејство, заедништво, храна. Додека другите зборуваат, Pickbox се обиде да спои сѐ на едно место. Соочете се со вистината – единственото нешто што може да го собере целото семејство на едно место е добар филм! Годинава Pickbox одлучи да ги собере...

Старовремските работи не излегуваат од мода. Шеширите на дедо и понатаму се популарни, мустаќите сѐ уште се чешлаат, а фустаните и бундите од баба се хит во секоја сезона. Ако старовремските работи се толкав моден хит, сигурно е така и на екраните, па затоа Pickbox одлучи во својата понуда да вклучи дел...

Уште неколку дена нѐ делат до возбудливата премиера на петтата сезона на „Викинзи“, серија што добива многу пофалби и е посветена на најпознатите имиња од нордиската митологија и историја. За новостите во петтата сезона поразговаравме со Мајкл Хирст, творецот и сценаристот на серијата „Викинзи“....

Првата виртуелна серија има 7 сезони со 38 епизоди и ќе ги однесе гледачите на сите седум континенти Трејлерот на серијата „DISCOVERY TRVLR“ може да го погледнете на следниот линк: Discovery Communications и Google ја најавија револуционерната серија „DISCOVERY TRVLR“ кои ја создадоа тимовите за виртуелна реалност на двете...

Мислевте дека Скандинавците имаат само мрачни криминалистички филмови и детективи што се занимаваат со убиства? Двајцата шармери што се занимаваат со слична работа, но ни повеќе ни помалку туку во самиот Холивуд, ќе ви го променат мислењето. „Шведски кретени“ (во оригинал „Swedish Dicks“) се двајца...

Финалето на сезоната ќе шокира со голем настан Малку серии има кои во денешно време туркаат до бројот на сезони до кој дотурка криминалистичката драма „Моќ“ (Power). Сите достапни сезони од почетокот на прикажувањето, гледачите можеа да ги гледаат на Pickbox, а извршниот продуцент на серијата 50 Сент неодамна...

Сигурно нема некој од вас којшто нема слушнато барем за легендарниот филм од осумдесеттите за младиот и уплашен Даниел ЛаРусо кој преку каратето успева да ја зголеми својата самодоверба и да го најде патот во животот. Овој филм, после 30тина години ќе го добие своето продолжение во форма на серија...

Сето она што сте го слушале и сте го читале за 50 Сент како проблематичен рапер, кој заради својот лош имиџ еднаш за малку и ќе загинел, можете да го заборавите. 50 Сент секако е автор на музички опус што никој не може да го оспори, но никој не насетуваше што ќе ни понуди во продуцентски/актерски поглед....