fbpx

ПАМЕТНИ УРЕДИ

Направете го вашиот клима уред паметен со Sensibo

Sensibo е уште еден од веќе големиот број на уреди кои што се претставувани на платформите за јавно прибирање на средства. Во овој случај...

Bttn: Автоматизирани активности со притискање на едно копче

Кога првпат ќе го погледнете овој производ, сигурно ќе се запрашате дали навистина вакво нешто би можело да му биде од корист на некого....

Skylens: уред кој на пилотите им овозможува подобра видливост

Кога станува збор за ризикот од несреќа при патување, статистиката вели дека авионскиот транспорт е приближно 10 пати посигурен во однос на патувањето со...

Samsung го надгради софтверот на Galaxy Gear, го замени Android со Tizen OS

Кога Samsung го претстави својот прв паметен часовник, Galaxy Gear, тој дојде со прилагодена верзија од Android оперативниот систем. Тогаш Google се’ уште ја...

Homey – контролирајте го вашиот дом преку гласовни команди

Homey е уште еден од се поголемиот број на интересни уреди кои се претставуваат и собираат средства преку Kickstarter. Направен во интересна тркалезна форма,...

Smash, гаџет кој ќе ви помогне подобро да играте тенис

Желбата за здрав живот и пасијата кон спортот се едни од главните мотивaтори за создавање на најразлични гаџети. Фитнес гаџетите ни се доволно познати,...

R2-D2 – Виртуелна тастатура со која што може да пишувате на било која површина

R2-D2 е мал уред во форма на истоимениот и познат робот од Star Wars, кој што проектира виртуелна тастатура која што можете да ја...

Samsung ќе претстави самостоен паметен часовник

Samsung веќе ја продава втората генерација од своите паметни часовници. Првиот часовник, Galaxy Gear, беше претставен минатата година и работи на прилагодена верзија од...

Промотивно видео за LG G Watch кој што треба да биде претставен

LG го најави својот паметен часовник заедно со Motorola на денот на претставувањето на Android Wear, оперативен систем базиран на Android специјално прилагоден за...

Претворете го вашиот мобилен во термометар со Thermodo

Thermodo е мал уред кој што се поврзува на портата за слушалки од вашиот мобилен телефон и врши мерење на температурата во вистинско време....

PonoPlayer – нешто поинаков MP3 плеер

Можеби името PonoPlayer ви звучи смешно, но мој совет е да го запомните добро затоа што се работи за MР3 плеер кој ветува дека...

Motorola и LG ги претставија првите паметни часовници кои работат на Android Wear

Денеска беше претставен Android Wear верзија од Android оперативниот систем прилагодена за паметните часовници и слични уредите наменети за носење. Исто така беше најавена...