fbpx

ПАМЕТНИ УРЕДИ

LG и Audi претставија паметен часовник кој работи на webOS

Новиот часовник од LG беше првпат забележан на презентација на Audi на CES2015 настанот оваа недела. Тие што имаат шанса да присуствуваат на овој...

Intel Compute Stick – Минијатурен преносен компјутер од Intel

Како што напредуваат компјутерската и машинската техника и технологија, така сме сведоци на минијатуризација на истите. Паметните мобилни телефони, таблетите и преносните пуштачи на...

Alcatel го претстави OneTouch Watch

Alcatel се приклучи на производителите на паметни часовници со претставувањето на OneTouch Watch на CES2015 настанот. Овој паметен часовник е направен во попопуларната кружна...

Apple патентира модуларно дигитално „пенкало“ (стило)

Епл знаеме дека работи напорно да иновира нови технологии и подтехнологии за да ги претвори во нешто применливо за општата популација. Многу често некоја...

BMW работи на систем за самопаркирање на автомобилот преку паметен часовник

Автомобилската индустрија во последно време посветува големо внимание на таканаречените асистивни системи, системи кои имаат улога да ги помагаат возачите и патниците со разни...

Cicret Bracelet – Нараквица која (ќе) има способност да го замени вашиот телефон или...

Во светот на технологијата работите не стојат. Следејќи го (грубо) Законот на Мур, пронајдоците во технологијата, било да е софтвер, хардвер, комбинација од двете, информации...

EnviroTracker – Кикстартер проект за личен „старател“ против околинските опасности

Во многу држави и региони во светот постои вистински проблем со загаденоста на воздухот, УВ зрачењето кое пробива низ озонската обвивка, преголема влажност која...

Mikme – безжичен професионален микрофон кој може да се поврзе со вашиот уред

Сите кои работат со студиска аудио опрема или се новинари и сакаат да снимат интервју со некого или едноставно имаат потреба да снимат звуци...

Motorola го претстави Keylink, привезок за наоѓање на вашите клучеви или мобилен телефон

Motorola денеска претстави малку нестандарден производ, наменет за оние корисниците кои што често им се случува да не можат да се сетат каде ги...

Тимот на Гугл Ара проектот тестира модул за следење на нивото на кислород во...

За тие што не знаат проектот Ара на Гугл е ангажиран на создавање на модуларен телефон, кој ќе овозможи лесна надградба на телефонот, замена...

Запознајте се со Onyx – новиот изглед на токи-вокито

Отсекогаш сте сакале да комуницирате во група или со некого посебно без да мора да сте еден до друг, а во исто време вашата...

Microsoft се приклучува на фитнес пазарот, ги претстави Microsoft Band и Microsoft Health

Microsoft оваа недела го претстави Microsoft Band и со тоа се приклучи на овој популарен дел од пазарот на паметни уреди за носење. Microsoft...