ПАМЕТНИ УРЕДИ

Mozilla ја претстави првата верзија од нивниот интернет прелистувач наменет за ВР уредите, Firefox...

Уредите за виртуелна реалност можеби уште не се стандардни кај корисниците, тие се’ уште се развиваат, па и не се толку евтини. Сепак, иднината...

OnePlus најави претставување на паметен телевизор за идната година

Пазарот на паметни телевизори, односно телевизори генерално, не може да се каже дека му фалат уште играчи. Тоа го прави овој пазар прилично тежок...

Apple ја претстави четвртата генерација од нивниот паметен часовник

На вчерашниот настан кој го одржа Apple, покрај трите нови iPhone модели, го претстави и Apple Watch Series 4. Овој паметен часовник, кој е...

Molar Mic е комуникациски уред кој се става на забите кој ќе го користи...

Компанијата Sonitus Technologies од Калифорнија, САД, го добие милионскиот тендер од Министерството за Одбрана на САД за нивниот производ наречен Molar Mic. Како што...

Qualcomm го претстави Snapdragon Wear 3100 чипот наменет и развиен специјално за паметните часовници

После две поминати години од последниот чип наменет за паметните часовници од Qualcomm, конечно оваа компанија го престави својот Snapdragon Wear 3100, чип специјално...

Huawei со AI Cube со Alexa вграден софтвер го најави влезот на пазарот на...

Берлин, Германија—август, 2018 - На IFA 2018, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI AI Cube, две-во-еден звучник со вграден софтвер Alexa AI...

Samsung во рамки на IFA 2018 претставува “Real 8К” резолуција и “8К AI” зголемување...

Берлин, Германија - 30 август, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd) денес во рамки на прес-конференцијата која ја одржа на ИФА...

Apple ќе ги развива чиповите за идните генерации од Apple Watch кои ќе имаат...

Паметните часовници никогаш не ја достигнаа популарноста, а со тоа и продажбата како што се очекуваше кога тие почнаа помасовно да бидат претставувани. Можеби...

Samsung Galaxy Home е паметен звучник кој работи со Bixby асистентот

На Unpacked настанот вчера на којшто беа претставени Galaxy Note9 и Galaxy Watch, Samsung претстави, односно најави уште еден производ. Се работи за паметен...

Останете поврзани без разлика каде се наоѓате со новиот Samsung Galaxy Watch

Сеул /Скопје,  9 август, 2018 година - Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес го претстави Самсунг Галакси Рачниот Часовник (Samsung Galaxy Watch)....

Google е казнет: што понатаму?

Односно, Европската Комисија има проблем со начинот на кој Google ти приморувал прозиводителите на смартфони по „дифолт“ да ги инсталираат апликациите Google Chrome и...

Samsung ќе продолжи да го користи својот Tizen OS во новата генерација на паметни...

Паметните часовници од Samsung досега се продаваа под брендот Gear којшто беше измислен специјално за овие производи од компанијата. Според информациите, Samsung планира паметните...