fbpx

ПАМЕТНИ УРЕДИ

HUAWEI Mate X прогласен за најдобар нов мобилен телефон на Светкиот конгрес со Барселона

Барселона, 28 февруари 2019- Huawei Mate X паметниот 5G телефон ја освои наградата на GSMA  „Најдобро поврзан мобилен уред на Светскиот мобилен...

Motorola потврдија дека и тие работат на уред со екран кој се превиткува

Иако не беа првите, Samsung и Huawei ги претставија, конечно, своите уреди со екран кој се превиткува. Овие уреди се замислени да се користат...

Huawei Mate X – револуционерeн 5G паметен телефон на преклоп на Huawei

По долго очекување од обожаватели и експерти од целиот свет, Huawei го претстави новиот Mate X на овогодинешниот Mobile World Congress во...
video

Microsoft HoloLens 2 е значително подобрена верзија од очилата повторно наменети за бизнисите

Microsoft HoloLens се едни од поретките и најнапредни очила за изменета реалност. Со други зборови, ова се очила кои прикажуваат слика „врз“...

Microsoft ја претстави наредната генерација од Kinect сега специјално наменета за бизнисите

Microsoft Kinect, на почетокот револуционерен уред којшто требаше да го промени целосно начинот на којшто се играат игрите на Xbox 360, сепак...

Nubia Alpha е паметен часовник чиј екран се навиткува на раката на корисникот

Nubia, бренд на кинескиот ZTE, продолжува со претставување на нестандардни производи, односно производи кои го менуваат концептот којшто е „нормален“ на пазарот....

Samsung ја открива иднината со цела нова мобилна категорија: воведување на Galaxy Fold

Сеул, Кореја - 20 февруари 2019 година – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го претстави долгоочекуваниот Галакси Фолд (Galaxy Fold) -...

Samsung воведува три нови уреди за носење кои допринесуваат кон балансиран и поврзан начин...

СЕУЛ / ЛОНДОН / САН ФРАНЦИСКО – 20 Февруари 2019 година – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес ја најави својата нова...

Samsung го претстави Galaxy Fold

На почетокот од Unpacked 2019, Samsung го претставува Galaxy Fold, уредот од компанијата кој се превиткува. Уредот со...
video

Самсунг го претстави новиот стилски Галакси Таб Ес5е (Galaxy Tab S5e)

Сеул, Кореја - 15 февруари 2019 година – Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес го најави Галакси Таб Ес5е (Galaxy Tab S5e) - потенок,...

Samsung пред време ги прикажа новите уреди кои ќе ги претстави заедно со Galaxy...

Неколку пати до сега можевме да прочитаме дека Samsung на нивниот Unpacked настан идната недела во Сан Франциско, покрај главните уреди, Galaxy...

Самсунг ја претстави најновата “QLED“ серија на телевизори за 2019 година на Форумот Самсунг...

Порто, Португалија - 14 февруари – Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co.) ја претстави најновата “QLED“ серија на телевизори на Форумот Самсунг Европа,...