fbpx

ПАМЕТНИ УРЕДИ

Samsung ја лансираше Jet™ Cordless Stick правосмукалката со високи перформанси

Скопје, Македонија — Март 16, 2020 — Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес ја претстави новата линија на Samsung Jet™, безжична stick...

TCL претстави неколку концепти на уреди со екрани кои се превиткуваат

Минатиот месец преку неофицијални информации можевме да прочитаме за тоа дека кинескиот производител TCL спрема интересен концепт телефон со екран кој се превиткува, но...

Microsoft може да го пушти нивниот Android телефон Surface Duo порано од планираното

Microsoft на својот Surface настан минатиот октомври, покрај другите уреди, го претстави и уредот со кој на изненадување на сите, се враќа...

Samsung телевизорите знаат колку ги сакаме нашите мобилни телефони

Да се користи само еден уред во исто време е нешто што е скоро невозможно за поголемиот дел од корисниците во денешно време....

Huawei дава ново значење на креативноста со HUAWEI MatePad Pro

Бизнис групата на потрошувачи на Huawei (CBG) на својата виртуелна премиера на 24 февруари го претстави и својот нов таблет high-end, MatePad Pro. Тој...

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација – HUAWEI Mate Xs

За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната...

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

Барселона, 24 февруари 2020 – Одделот на потрошувачи на Huawei - Consumer Business Group (CBG) организираше виртуелен настан во Барселона на кој претстави серија нови...

Galaxy Buds+: Променете го начинот на којшто го доживувате звукот

Скопје, 21. февруари 2020. година – Потпирајќи се на исклучителниот безжичен звук на познатите Galaxy Buds слушалки, компанијата Samsung ги претставува новите...

Galaxy Fold 2 може да биде претставен на почетокот од летото со предна камера...

Galaxy Fold од Samsung, иако почна со одредени проблеми и ќе треба да почекаме уште некоја верзија додека се „испеглаат“ сите „недостатоци“, а и да...

Неофицијални слики ја покажуваат замислата на TCL за смартфон кој се претвора во таблет

Уште чекаме да уредите со екрани кои се превиткуваат станат доволно развиени за да може да се оправда нивното купување и користење како главен...

Samsung и LG работат на преносни екрани за мобилните телефони

Телефоните на Samsung, поточно тие од највисоката класа, веќе одреден период имаат одлична можност, а тоа е да се поврзат на поголем екран...

Samsung го претстави новиот 2020 QLED 8K flagship телевизор на европскиот пазар

Компанијата Samsung Electronics Co. денес ги претстави новите модели на телевизори и аудио уреди за европскиот пазар, меѓу кои се водечкиот flagship...