fbpx

КОМПАНИИ

A1 Македонија за припејд корисниците на мобилната телефонија

Скопје, 02 април 2020г. – A1 Македонија оди чекор повеќе во понудата за припејд корисниците на мобилната телефонија, кои сега, додека се...

НЕОКОМ АД со поддршка за нормално функционирање на Македонската берза во периодот на криза...

За да може да продолжат редовните тргувања на Македонската берза, НЕОКОМ преку својата платформа neoCloud им овозможи специјална услуга на брокерите, со...

Wizz Air ја продолжува суспензијата на сите летови од и до Скопје

Скопје, 30 Март 2020:  Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, најави дека како резултат на пролонгираните забрани за...

Макпетрол целосно ги отстапи капацитетите на хотелот „Макпетрол“ во Маврово за државен карантин

Соочени со овој голем предизвик за зачувување на здравјето на нашите граѓани од пандемијата со вирусот „Ковид-19“, а целосно следејќи ги потребите на Владата...

Македонски Телеком: Да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски Телеком ја активира тестната 5G мрежа и дека таа има негативно влијание врз здравјето...

Најбезбедно е да останете дома, но ако мора да патувате следете ги препораките

Државните институции препорачуваат да не се патува без поголема потреба и да се остане дома. Сепак, патувањето е неопходно за извршување на значителен дел...

Семос Едукација воведува виртуелни училници за online учење и организира бесплатна online обука за...

Семос Едукација овие денови ги отвори своите виртуелни училници за сите слушатели низ цела Македонија за online учење без граници. Во своето...

Huawei ја продолжува гаранцијата за сите свои уреди до 3 месеци

Huawei ги продолжува гаранциите за сите уреди чиишто тековни гаранции истекуваат од 15 март 2020 до 15 јуни 2020 година. За нив новиот...

Макпетрол АД донира медицинска опрема во вредност од 3.200.000 денари за борба против вирусот...

Земајќи предвид дека нашата, како и повеќето земји во Европа и Светот, се соочува со последиците од пандемијата со новиот Корона вирус, „КОВИД-19“, Макпетрол...

Huawei прогласен за кандидат број 1 со 3.524 патенти според рангирањето на Европската...

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година. Презентираните податоци покажуваат дека за 2019 година примени се...

#ЧИТАЈДОМА – ТРИ нуди бесплатни е-книги цел месец

Издавачки центар ТРИ, со цел да им излезе во пресрет на читателите во периодот на изолација, предвреме ја става во функција својата нова специјализирана...

Huawei ја претставува услугата „Врата до врата“ за секој модел и секој клиент низ...

Согласно најавите и преземаните вонредни мерки за спречување ширење на КОВИД-19, Huawei Consumer Business Group ја претставува услугата „Врата до врата“ за...