fbpx

НАСТАНИ

MarkO се бори за првото место на Community Award натпреварот на годинешниот Pioneers Festival

За MarkO сигурно се сеќавате дека пишувавме пред извесен период. Тоа е одлична апликација направена од страна на македонската компанија CodeWell, моментално достапна за...

„Помина премногу време“: Apple закажа настан за 16-ти Октомври

Како што можеше да се наслушне во изминатите недели, Apple денеска официјално започна со испраќање на покани за настан кој што ќе се одржи...

Гледајте го вчерашниот настан на кој што беше претставен Windows 10

На настан кој што се одржа вчера во San Francisco, Microsoft ја претстави наредната верзија од нивниот Windows оперативен систем. Една од работите која...

Windows 10: Microsoft ја претстави наредната верзија од својот оперативен систем

На настан кој што се одржа денес, Microsoft, како што беше најавено, ја претстави наредната верзија од својот Windows оперативен систем. Можеби едно од...

Microsoft го одржува најавениот Windows 9 настан денес во 19 часот

Како што повеќето од вас кои што ги следат случувањата од Microsoft знаат, компанијата закажа настан за денес на кој што треба да ја...

HTC најави „Нешто извонредно“ за 8-ми Oктомври

HTC оваа недела почна да испраќа покани до медиумите за настан кој што треба да се одржи на 8-ми Октомври. Како што тоа е...

Microsoft го најави очекуваниот Windows 9 настан на 30-ти Септември

Microsoft почна да испраќа покани за настан кој што ќе се одржи на 30-ти Септември, точно како што беше неофицијално најавено минатиот месец. На...

Apple почна да испраќа покани за настан на 9-ти Септември

Веќе одреден период се шпекулираше, а денеска Apple ги потврди тие информации испраќајќи покани за настан кој што ќе се одржи на 9-ти Септември....

Samsung Unpacked 2014 Episode 2 ќе се одржува во три града симултано, се очекува...

Unpacked е името со кое што Samsung ги нарекува своите настани наменети за медиумите. На првиот Unpacked оваа година кој што се одржа во...

Android L, наредната верзија од оперативниот систем претставена на Google I/O

Вчера се одржаа презентациите од првиот ден од конференцијата за програмери Google I/O. Како што беше и очекувано Google ја претстави наредната верзија од...

Microsoft одржува Surface настан. Дали ќе го претстави Surface Mini ?

Како што беше најавено, Microsoft денес ќе одржи приватен настан за новинари кој што ќе се одржи во New York во 17:00 часот по...

Видео од презентациите на првиот ден од Microsoft Build 2014

Вчера започна Build 2014 конференцијата за програмери и пошироката јавноста која традиционално ја организира Microsoft. Обично на овие конференции се презентираат новите можноста за...