МОБИЛНИ

Apple ќе го отстрани „изрезот“ од нивните OLED екрани

Корејскиот ETNews тврди дека Apple ќе го отстрани т.н. изрез од предниот дел на OLED екраните кои се појавија на уредите од последната генерација....
video

Погледнете ја првата реклама за Samsung Galaxy S9

Samsung интензивно ја води медиумската кампања за промоција на својот последен производ, популарните Galaxy S9 и S9+. Иако уредите ќе се најдат во продажба...

Новиот смартфон VIVAX Fly V1 е едноставно „Предобар“

Скопје, (06.03.2018) Хрватскиот бренд VIVAX отвора нови поглавја на пазарот. Денес во Македонија за прв пат може да се најде најновиот VIVAX Fly V1....

Зошто Galaxy S9 е поиздржлив на физички удари од својот претходник?

Новиот Galaxy S9 можеби физички потсетува на неговиот претходник, но дизајнерите зад овој проект се убедени дека овој уред е многу поцврст и поотпорен...
LG G7

LG G7 забележан на саемот во Барселона

Подолго време се шпекулираше дека компанијата LG сепак нема да го претстави својот иден знаменосец G7 на MWC саемот во Барселона. Меѓутоа, будното око...

Samsung ќе го промени името на Galaxy серијата

Компанијата Samsung „го украде шоуто“ на овогодинешниот MWC во Барселона претставувајќи го својот последен знаменосец Galaxy S9. Дополнително, тие споделија дел од нивните планови...

Сакате да купите Самсунг Галакси С8, но загрижени сте за можни оштетувања на неговиот...

Самсунг Галакси С8 (Samsung Galaxy S8) е премиум смартфон светски препознатлив по неверојатната елегантност и заоблен екран целосно изработен од стакло. Што се случува...
Leagoo

Leagoo го „освојува“ пазарот со реплика од iPhoneX именувана S9

Понекогаш дури и „крадењето“ на нечија идеја бара извесно ниво на креативност. Особено доколку сакате да материјализирате врз основа на претходно докажано успешен модел....

Легендарната „Банана“ на Nokia се враќа на пазарот

Речиси 20 години подоцна, легендарната „Банана“ се враќа на пазарот. Мобилниот телефон кој својата популарност ја стекна преку „улогата“ во култниот филм Matrix од...

Nokia претстави четири нови Android смартфони – Nokia 1, Nokia 6, Nokia 7 Plus...

Како што кажавме и во статијата за најавата на новите смартфони од Sony, оваа недела ќе видиме доста нови и интересни уреди поради одржувањето...

Sony ги претстави Xperia XZ2 и XZ2 Compact – конечно уреди кои ќе може...

Од денес започнува познатиот MWC 2018, односно Mobile World Congress, саемот за мобилни и мобилна технологија кој традиционално во овој период од февруари се...

Galaxy S8 против S9, во што навистина се разликуваат?

Изминатото неделно попладне беше резервирано за Samsung, односно промоцијата на нивниот најнов „знаменосец“. Тие го претставија 9-тото продолжение од популарната серија Galaxy S. Новата...