fbpx

КОМПОНЕНТИ

ViewSonic ја најави втората генерација на паметни дисплеи

ViewSonic денес ја најави својата втора генерација на паметни дисплеи. Првиот дисплеј од новата линија е 24 инчниот VSD241 кој во себе содржи четири-јадрен...

Intel го одложи производството на Broadwell

Intel, најголемиот светски производител на компјутерски процесори, најави дека го одложува производството на новата Broadwell линија на процесори кое требаше да започне пред новата...

Откриен безбедносен пропуст кај D-Link домашните рутери

Craig Heffner од Tactical Network Solutions, чија специјалност се безжични и интегрирани системи, пред неколку дена на неговиот блог објави безбедносен пропуст во firmware...

TRENDnet претстави нов “Travel Router”

TRENDnet, еден од водечките производители на жични и безжични мрежни уреди, претстави нов безжичен рутер од N150 линијата погоден за користење кога патувате во...

Работна маса што ќе ви помогне да вежбате

Во денешно време поголемиот дел од луѓето денот го поминуваат седејќи на маса, најчесто пред компјутер. Дали се работи за седење на работното место,...

LG лансираше 2 нови Ultra-Wide монитори

LG Electronics лансираше два нови "UltraWide" 21:9 LED монитори дизајнирани да понудат ефикасен мултитаскинг и одлично гејминг искуство. Моделите EA73 и LN450W користат напредна...

Creative претстави 3 нови модели на безжични звучници

  За време на IFA 2013 во Берлин, сингапурскиот производител на аудио опрема Creative Technology, претстави три нови модели на безжични звучници од својата препознатлива...

Genius лансираше иновативен маус/полнач

Genius претстави нов, иновативен “Energy Mouse”, кој освен функцијата на компјутерско глувче ќе може да послужи и како полнач за вашиот телефон или таблет. Станува...

LG го креираше првиот WiDi LCD панел

На 9 Септември LG објави дека во соработка со Intel го создаде првиот LCD панел кој во себе ја содржи WiDi (Wireless Display) технологијата....