НАСТАНИ

Нова iOS Академија за програмирање на Семос Едукација и CodeWell

Новата iOS Академија е наменета за лица кои сакаат да навлезат во областа на iOS програмирањето и да станат iOS програмери. Со помош на...

BalCannes: Најдобрата агенција од Регионот ќе оди во Кан

Загреб / Скопје, 19. јуни, 2018 - Сите агенции за маркетинг и комуникација од Регионот се поканети до 1. септември 2018 година да ги...

Прв регионален бизнис натпревар во Белград, поддржан од Фондот за Западен Балкан

Скопје, 14.06.2018 - По успешно спроведените изданија на проектот ЛИДЕР и објавувањето на тројцата победници од Србија, Македонија и Босна и Херцеговина, наградените за...

Од утре започнува „3х3“ баскет турнир во Скопје Сити Мол

Викендов ќе се одржи долгоочекуваниот спортски спектакл, официјалниот „3х3“ баскет турнир. Настанот започнува утре во Скопје Сити Мол со ревијален турнир и тридневен хепенинг,...

Македонските ИКТ компании претставени на саемот ANGACOM во Келн, Германија во организација на Инвест...

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот на РМ, во рамките на своите активности во делот на промоција на извоз на македонските компании...

Бојан Секулоски како најдобар од Македонија ќе се натпреварува на светскиот Adobe CA шампионат...

За прв пат оваа година во Македонија се одржа Adobe Certified Associate (ACA) натпревар, на кој се натпреваруваа средношколци и студенти од град Скопје....

Најголемите хрватски авантуристи на Weekend: Како станав првиот Хрват и 26 личности во светот...

Загреб, 12-ти јуни, 2018 -  Да преживеете во дивина во која не преживува ниту едно живо суштество и притоа да пропешачите 1.200 километри во...

Одлична понуда на книги на “Летен саем на книга“

Од денес па сѐ до 13 јуни во организација на Скопје Сити Мол и Здружението на издавачите и книжарите на Македонија ќе се одржи...

Позитивните вибрации на Баскерфест започнуваат од Охрид

Во недела на 10-ти јуни, Баскерфест караванот се сели во скопската општина Ѓорче Петров, на 15.06 и 16.06 во Кочани, на 18-ти и 19-ти...

Благојче Павлески од Прилеп го освои првото место во јуниор рангирањето на Меѓународниот натпревар...

На свечената церемонија во Претседателството на Република Бугарија која се случи вчера, во 16:30 часот, беа прогласени победниците на 18-тото издание на Меѓународниот натпревар...

Возила со јачина од преку 10.000 КС ќе гостуваат во Скопје

За прв пат релито за ексклузивни автомобили ќе ја посети Македонија на иницијатива и покана од Park Hotel & SPA Skopje. Хотелот е познат...

Во Скопје одржан првиот Иновативен форум – „Со иновација до здрава нација“

На 31.05.2018, во Скопје, се одржа Иновативниот Форум под мотото „Со иновација до здрава нација“, кој за прв пат се организира во Р. Македонија...