fbpx

ИНТЕРЕСНО

Huawei делеше Power Bank батерии на Apple фановите кои во редица чекаа да ги...

Како и секогаш, а по тоа се веќе одамна познати, фановите на Apple во редици со денови, дури кампуваат пред продавниците од компанијата, чекајќи...

Препорака: Три чудни хорор стрипови од Јапонија за крај на летото

Изгледа ништо што излегува од Јапонија не е вообичаено. Не треба посебно да се трудат за нешто нас, од другата страна на Планетата, да...

Како се снимаат рекламите од големите производители каде се претставува нивната камера

Huawei ги има едни од најдобрите телефони на пазарот кога е во прашање камерата, меѓу другото, па интересно е зошто од компанијата се решаваат...

Фитнес канали на Јутјуб кои вреди да ги следите

Сите сме биле таму – еден ден се прашуваме како толку многу сме се запуштиле, и почнуваме нов режим на исхрана, се зачленуваме во...

Уште две нови реклами за Samsung Galaxy S9 направени во стилот на споредба со...

Рекламите коишто Samsung изминатите неколку години ги прави за своите најдобри модели, како што е моментално Galaxy S9, се направени така да повеќето кои...

Google е казнет: што понатаму?

Односно, Европската Комисија има проблем со начинот на кој Google ти приморувал прозиводителите на смартфони по „дифолт“ да ги инсталираат апликациите Google Chrome и...
video

Galaxy S9 има поголема брзина на симнување од iPhone X, истакнува најновата реклама на...

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира...

Apple ги замени сликите од своите директори на нивната страна со Memoji слики

Memoji се нова функција во iOS 12 достапна само за iPhone X, која им овозможува на корисниците да направи Emoji слика од себе, избирајќи...

Како би изгледал Windows Mobile направен во стилот на Windows 95

Ова не е нешто што специјално го баравме, меѓутоа сепак кога веќе го откривме, сметаме дека би било штета да не се пренесе. Се...

Во Сан Франциско отворена првата сендвчичарница во која се прават свежи бургери од страна...

Компанијата Creator од САД ja отвори својата прва сендвичарница во која ќе продава бургери направени од свежи состојки, од страна на автоматизиран систем во...
Естонија, бесплатен превоз

Естонија – државата која прва воведе бесплатен јавен превоз во светот

Естонија е земја која во многу работи дели заеднички моменти со Македонија. Се осамостоија во 1991 година како и ние, доаѓајќи од Советскиот Сојуз,...
телефон, движење на прстите, научници

Постои начин да го наполните телефонот само со движење на прстите?

Развојот на технологијата допринесе секој од нас да поседува најмалку еден уред преку кој може да се пристапува до Интернет, како и апликации за...