ФИЛМОВИ И СЕРИИ

Лукави куќни помошнички – Опкружени со луксузот и богатството што никогаш нема да го...

Четири куќни помошнички со латинско потекло работат за најбогатите семејства на Беверли Хилс, ги знаат сите нивни (валкани) тајни и сонуваат за подобар живот...

Избор на нови научно-фантастични и хорор серии во видеотеката на Pickbox

Pickbox во јануари носи засилена понуда на хорор и научно-фантастични серии. Се работи за сериите „Темна материја“, „Младиот врколак“, „Духови“ и „Вулф Крик“, широко...

Зошто треба да ја гледаш Dark

Европската кинематографија зема се поголем залет во последно време. Оттаму, често се појавуваат филмови кои ги надминуваат оние холивудските по квалитет. Сепак, поради доминантноста на...

Жежок јануари на Pickbox со пет ексклузивни премиери веднаш по Америка

Последните сезони на „Нешвил“ и на „Скандал“, третата сезона на популарната британско-француска серија „Тунел“, финале на сезоната на „Десет дена“, како и финале на...

Pickbox ексклузивно во регионот ја прикажува светската премиера на „Доктор Ху“: Заробени во времето

https://www.youtube.com/watch?v=BUOAFpqn6dg&feature=youtu.be PICKBOX ЕКСКЛУЗИВНО ВО РЕГИОНОТ ЈА ПРИКАЖУВА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА НА СПЕЦИЈАЛНАТА БОЖИКНА ЕПИЗОДА НА „ДОКТОР ХУ“: ЗАРОБЕНИ ВО ВРЕМЕТО Pickbox на 25 декември, паралелно со британската...

Изберете преку 50 божиќни класици на Pickbox овие празници

https://www.youtube.com/watch?v=TsKIrUYxWCM&feature=youtu.be Сите зборуваат за светилки, атмосфера, снег, дедовци и баби, семејство, заедништво, храна. Додека другите зборуваат, Pickbox се обиде да спои сѐ на едно место....

Pickbox ги носи најголемите класици на продукцијата од поранешна Југославија

Старовремските работи не излегуваат од мода. Шеширите на дедо и понатаму се популарни, мустаќите сѐ уште се чешлаат, а фустаните и бундите од баба...

Што ќе видиме во долго очекуваната петта сезона на „Викинзи“

Уште неколку дена нѐ делат до возбудливата премиера на петтата сезона на „Викинзи“, серија што добива многу пофалби и е посветена на најпознатите имиња...

Discovery Communications и Google најавија револуционерната виртуелна серија „DISCOVERY TRVLR“

Првата виртуелна серија има 7 сезони со 38 епизоди и ќе ги однесе гледачите на сите седум континенти Трејлерот на серијата „DISCOVERY TRVLR“ може да...

Детективска серија со срце, душа… и Кијану Ривс

Мислевте дека Скандинавците имаат само мрачни криминалистички филмови и детективи што се занимаваат со убиства? Двајцата шармери што се занимаваат со слична работа, но...

Голем пресврт во серијата Моќ на продуцентот 50 Сент

Финалето на сезоната ќе шокира со голем настан Малку серии има кои во денешно време туркаат до бројот на сезони до кој дотурка криминалистичката драма...

YouTube Red го враќа Karate Kid како нова серија од 10 епизоди со главните...

Сигурно нема некој од вас којшто нема слушнато барем за легендарниот филм од осумдесеттите за младиот и уплашен Даниел ЛаРусо кој преку каратето успева...