fbpx

АПЛИКАЦИИ

Најдобрите апликации за читање и слушање аудио книги

Можеби сакаш да прочиташ некоја книга на мобилниот, но се прашуваш која е најдобрата апликација за тоа. Или пак, не си по...

OneDrive Personal Vault е нова дополнително обезбедена папка во OneDrive наменета за поважните датотеки...

Заедно со дополнителни можности за зголемување на просторот на OneDrive, Microsoft најави и нова функција кај овој „cloud“ сервис од компанијата. За почеток достапна само...

AirCare (Мој Воздух) доби целосно нова и редизајнирана верзија

Од денес, после скоро 5 години постоење, МојВоздух добива комплетно редизајнирана верзија. Со прекрасен интерфејс кој што се стреми да им помогне...

Детали за YouTube видеото кое се гледа ќе се прикажуваат на лентата за звук...

По одлуката на Microsoft да почне да го развива Edge на основа на Chromium, овој отворен код доби уште една страна која ќе придонесува во...

Microsoft Edge направен на Chromium сега е достапен и за корисниците на Windows 7,...

Како што беше најавено при претставувањето на првата тест верзија од Microsoft Edge на основа на Chromium за Windows 10, овој прелистувач сега е...

НЛБ Банка – прва банка во Македонија достапна на Вибер

НЛБ Банка, како иновативна и современа банка, која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште...

Intel претстави алатка за автоматски „overclocking“ на одредени процесори од деветтата генерација

Overclocking на процесорите е нешто што е популарно во главно кај „гејмерите“ уште од првите комерцијални процесори пред повеќе од 20 години. Правите играчи...

Mozilla Firefox 67.0.3 исправа сериозен безбедносен пропуст кој веќе се искористува од хакерите

Mozilla во текот на вчерашниот ден издаде нова верзија од својот Firefox прелистувач која има само една новина. Firefox 67.0.3 доаѓа со исправка на безбедносен...

Чекајќи ги операторите, Google реши сам да го забрза имплементирањето на нивниот RCS систем

Уште пред една година Google најави дека има развиено нов систем и протокол којшто е замислен како замена за стариот SMS којшто сите оператори во...

Новиот Microsoft Edge во иднина ќе биде достапен и на Linux

Додека Microsoft Edge беше ексклузивно достапен само на Windows 10 и беше направен во универзалната платформа на Microsoft, не се ни помислуваше на можноста овој...

Новата iCloud for Windows апликација е направена во соработка со Microsoft и е многу...

Иако Apple претпочита да ги насочува корисниците кон нивниот екосистем, односно да тие имаат производи од нив, сепак достапноста на повеќе платформи во денешно време...

Шпанската La Liga казнета поради прислушкување на околината преку нивната мобилна апликација

Познатата шпанската прва фудбалска лига, кратко и популарно наречена La Liga, е казнета од страна на шпанските власти за заштита на приватноста. Казната е...