fbpx

Смартпортал

Avatar
6434 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Zoho Docs од сега и на десктоп

Zoho Corporation, кој стојат позади голем број на популарни мобилни апликации, излегоа со десктоп верзија на Zoho Docs клиентот, достапна за инсталација на Windows,...

NVIDIA ги објави новите 327.23 WHQL драјвери

Од денес се достапни новите 327.23 WHQL драјвери за GeForce графичките карти на NVIDIA. Според NVIDIA овие “Game Ready” драјвери ги зголемуваат перформансите до...

iCloud.com доби iOS 7 редизајн

Како дел од официјалното лансирање на новиот мобилен оперативен систем на Apple, долго очекуваниот iOS 7, веб страната на iCloud сервисот доби редизајниран кориснички...

Програми кои го имплементираат класичното Start Menu во Windows 8

Една од најголемите критики за Windows 8 од страна на корисниците е одлуката на Microsoft целосно да го отстрани старт менито за сметка на...

LG го креираше првиот WiDi LCD панел

На 9 Септември LG објави дека во соработка со Intel го создаде првиот LCD панел кој во себе ја содржи WiDi (Wireless Display) технологијата....

Infinity, новиот PadFone на ASUS

ASUS ја освежи својата PadFone линија на 2-во-1 телефон/таблет уреди со новиот ASUS PadFone Infinity. Едно од главните подобрувања кај Infinity во однос на...

Се за Google Glass

Во последниве неколку години Google развиваше технологија која ќе овозможи приказ на податоците од вашите “паметни” уреди директно пред вашите очи. Како резултат на...

Претставување на Xbox One

На 21-ви Мај 2013, Microsoft ја најави својата нова конзола или како што самите преферираат да ја нарекуваат “all-in-one entertainment system”, Xbox One. Конзолата...

Припрема на USB за инсталација на Windows

Во следниов водич ќе објасниме како да припремите USB стик за инсталација на Windows. Првиот начин е со користење на командниот прозорец (Command Prompt): Ставете го...

Претставување на PlayStation 4

Неодамна Sony ја претстави својата најнова конзола PlayStation 4. Конзолата ќе биде пуштена во продажба во средината на Ноември и најпрво ќе биде достапна...

Како да вратите избришани фајлови од вашиот Hard Disk

Понекогаш може да се случи од една или друга причина да избришеме податоци од нашиот хард диск за подоцна да сватиме дека сме направиле...

Samsung ќе користи сопствени процесори во следната генерација на мобилни уреди

Се шпекулира дека корејскиот производител Samsung Electronics се подготвува новата Exynos платформа да ја базира на сопствена микро архитектура. Како што знаете, Samsung досега користеше...