fbpx

Смартпортал

Avatar
6434 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Резултати од истражувањето на Ипсос за перцепциите на граѓаните на Македонија за Коронавирусот

67% од граѓаните изразуваат значителна загриженост за себе и своите блиски поради корона вирусот. 77% од испитаниците ја оценуваат заканата од корона вирусот за...

Биодизел-горивото доминира меѓу биогоривата во Европската Унија

На ниво на Европската Унија 71,9 проценти од бензинот продаден во 2017 година биле Е5 - односно содржел до 5 проценти етанол, а...

Pickbox NOW овозможи неограничени содржини за целиот регион

Загреб, 16 март 2020 година. – Хрватската стриминг услуга Pickbox NOW преку официјалните профили на Facebook и Instagram упати апел за солидарност,...

А1 Македонија со бесплатна услуга за видео конференција за сите – Заедно сме со...

Скопје , 16 март , 2020 – А1 Македонија ги продолжува активностите како поддршка за сите свои корисници со цел поедноставно секојдневие во...

Акција „Држете растојание” за доброто на сите

Акцијата „Држете растојание” има за цел на директен и визуелно експлицитен начин да ги потсети граѓаните да држат растојание, да избегнуваат гужви, да го...

Samsung ја лансираше Jet™ Cordless Stick правосмукалката со високи перформанси

Скопје, Македонија — Март 16, 2020 — Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес ја претстави новата линија на Samsung Jet™, безжична stick...

Македонски Телеком: Да останеме поврзани од дома, со двојно повеќе фиксен интернет, над 50...

На сите постпејд, припејд и деловни корисници им доделуваме дополнителни 10 GB мобилен интернет, односно 10GB #ОстаниДома пакет кој автоматски ќе им биде активиран и...

А1 – Заедно сме со вас

Скопје, 15.03.2020г. –Соочени со предизвикот кој е пред сите нас поради состојбата со COVID–19, А1 Македонија во знак на поддршка на сите свои корисници,...

Во Германија дизелот, а во Бугарија бензинот има 7 проценти биокомпонента

Извештајот на Европската агенција за животна средина за квалитетот и емисијата на стакленички гасови од горивата во транспортот во Европската Унија за 2017 година,...

Демант од А1 Македонија поврзан со настанот „Get in the ring Skopje 2020“

Скопје 13.03.2020 - Би сакале да ве известиме дека А1 Македонија активно ги следи сите случувања поврзани со COVID – 19 вирусот во земјата...

“Social Entrepreneurship” – бесплатен вебинар за сите мали и средни компании

На 20.03.2020 (петок) со почеток од 12 часот, а во организација на ПСМ Фондација, ќе стартува бесплатниот вебинар насловен “Social Entrepreneurship”, наменет за сите...

Започнува официјалната продажба: Од утре серијата Samsung Galaxy S20 достапна и во Македонија

Скопје, 12. март 2020. година –Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го објави почетокот на официјалната продажба на трите нови флегшип телефони од Galaxy S20...