fbpx

Смартпортал

Avatar
6434 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Денеска е Светски ден на водата

По повод Светскиот ден на водата, ЈП Водовод и канализација – Скопје, апелира секој од нас да превземе акција, да ја чуваме водата...

ФИТР Креатон – До 10.000 евра за дигитални решенија наменети за полесно справување и...

Креативни алатки и решенија за онлајн и интерактивни активности или анимација наменети за различни категории на граѓани се предлог проекти со кои може да...

Huawei ја продолжува гаранцијата за сите свои уреди до 3 месеци

Huawei ги продолжува гаранциите за сите уреди чиишто тековни гаранции истекуваат од 15 март 2020 до 15 јуни 2020 година. За нив новиот...

Се одложува 16-тото издание на Виз Ер Скопски маратон за 4-ти октомври 2020

Вирусот Covid-19 ги одложи и спортските случувања во Македонија. Најголемиот спортски настан во нашата земја, Виз Ер Скопски маратон, се одложува за 4 октомври...

Голема посетеност на платформата „Домашна училница“ во Битола

За неполни 4 дена откако Општина Битола ја воведе платформата „Домашна училница“, интересот за нејзино користење континуирано расте. Досега се објавени над...

Макпетрол АД донира медицинска опрема во вредност од 3.200.000 денари за борба против вирусот...

Земајќи предвид дека нашата, како и повеќето земји во Европа и Светот, се соочува со последиците од пандемијата со новиот Корона вирус, „КОВИД-19“, Макпетрол...

Huawei прогласен за кандидат број 1 со 3.524 патенти според рангирањето на Европската...

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година. Презентираните податоци покажуваат дека за 2019 година примени се...

#ЧИТАЈДОМА – ТРИ нуди бесплатни е-книги цел месец

Издавачки центар ТРИ, со цел да им излезе во пресрет на читателите во периодот на изолација, предвреме ја става во функција својата нова специјализирана...

Huawei ја претставува услугата „Врата до врата“ за секој модел и секој клиент низ...

Согласно најавите и преземаните вонредни мерки за спречување ширење на КОВИД-19, Huawei Consumer Business Group ја претставува услугата „Врата до врата“ за...

Соопштение од Макпетрол во врска со ситуацијата со COVID-19

Земајќи ја во предвид состојбата на прогласената пандемија на заболени лица со Корона вирус, COVID – 19 и сите препораки на Министерството за здравство,...

Semaforko.mk – Веб страна на РСБСП за сообраќајна едукација на децата

Во услови кога надлежните институции препорачуваат ограничено движење на децата, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со препорака до родителите...

Откриена е нова галаксија со три ѕвезди

Светот моментално е сведок на неверојатно мобилно искуство и внесувачки технолошки изуми кои стануваат новата норма за комуницирање во светот. Оваа 2020 година е...