fbpx

ПР Објави од Партнери

ПР Објави од Партнери
282 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Фанејшал Тајмс: Шефот на Ериксон се спротивстави на шведската 5G забрана за Huawei

СТОКХОЛМ / ЛОНДОН (Ројтерс) - Одлуката на Шведска да го забрани кинескиот Huawei од своите 5G мрежи ја ограничува слободната конкуренција и трговија, изјави...

Успешно одржан првиот #FITR CLASSROOM вебинар со Марвин Лиао

Во рамките на новата иницијатива на ФИТР наречена #FITR CLASSROOM, еден од најеминентните ангел инвеститори во Силиконската долина Марвин Лиао, ги советуваше македонските стартапџии...

Поранешната еврокомесарка Вивијан Рединг го критикува исклучувањето на компаниите од изградбата на 5G мрежи...

Исклучувањето на компаниите врз основа на нивната националност е крајно дискриминирачко, вели поранешната еврокомесарка Вивијан Рединг. Изјавата е дадена во интервју за шведските медиуми...

Македонски Телеком со празнична понуда за поубав крај на годината

За поубав крај на годината и почеток на Новата, Македонски Телеком почнува Новогодишна промоција за Magenta 1 и Mobile тарифните модели. За време на...

Раст од 177% во онлајн трансакциите кон домашните е-трговци во вториот квартал годинава

СКОПЈЕ, 25.11.2020:  На првиот ден од годишната конференција за е-трговија која годинава се одржува по трет пат се обрати поранешната министерска за финансии и...

Комуникацијата во Јавната Администрација како главна тема на FOCUS Конференцијата

25.11.2020. – Шестата едиција од FOCUS Конференцијата за Иновација и Комуникација во Јавната Администрација и Јавните Претпријатија, која за прв пат ќе се одвива...

Започна третата годишна конференција за е-трговија

СКОПЈЕ, 25.11.2020:  Под мотото „ E-трговија & КОВИД-19: Предизвици и можности!“, утринава во своето премиерно онлајн издание започна годишната конференција за е-трговија на која...

Наскоро доаѓаат Galaxy A12 и Galaxy A02s – премиум телефони по одлични цени

Сеул / Скопје, 24. ноември 2020. година – Компанијата Samsung Electronics ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021...

Чекор напред во селектирање отпад – Пакомак го претстави првиот повратен вендинг апарат во...

Со цел да се мотивираат граѓаните на Куманово што поефикасно и побрзо да се вклучат во процесот на селективно одложување отпад, Пакомак во Рамсторе...

МКЦ го најавува 45-тото издание на МОТ – Млад отворен театар

Со огромно задоволство тимот на МКЦ го најавува 45-тото издание на МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР, од 24 ноември до 3 декември,  со претстави во живо...

Пандемијата со Ковид-19 ги зголеми сајбер измамите на граѓаните и компаниите

„Бројот на лажни веб-страници за онлајн шопинг и на измамнички трговци преку Интернет се зголеми за време на пандемијата со КОВИД-19. Од копии на...

ЕДУИНО Игратон – Креативен предизвик за учење и забава за родители и деца од...

Ги покануваме сите родители и деца од 3-10 години да се вклучат во креативниот предизвик - ЕДУИНО ИГРАТОН. Учествувајте со цел создавање на прекрасни...