fbpx

ПР Објави од Партнери

ПР Објави од Партнери
282 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Само уште 10 дена за пријавување на специјализирани обуки за визуелни ефекти, анимација и...

Њуменс Бизнис Акцелераторот и тренинг центарот VFX Nest, во соработка со Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем и компанијата за филмски визуелни...

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards...

Фотографирањето е еден вид талкање, потрагата по совршен кадар и приказна има свој почеток и крај. Исто како и пред патување, фотографирањето бара подготовка...

Лондон, сега во Скопје – Почувствувај го духот на лондонското образование

Одлична можност за идните студенти. Конечно, младите и амбициозни личности ја имаат привилегијата студирајќи во Скопје да бидат дел од семејството на  престижниот британски...

Став на МАСИТ за проблемите со софтверот за изборниот процес

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ прогресивно и проактивно се залага за успешно и доследно дигитализирање на општествените и економски процеси. Во...

Скоро две третини од Македонците редовно користат бесконтактни картички

Во однос на регионот, Македонија бележи многу добри резултати кога станува збор за бесконтактни трансакции. Вкупната употреба на овој начин на плаќање со Visa...

Зошто сите се воодушевени од новата Samsung Galaxy A серија

Времето е како идеално за долги прошетки и посети на околните планини, градови, како и бројни знаменитости кои ги има нашата земја, а кои...

Како да се победи на Huawei Next-Image Awards 2020 според дел од глобалното жири...

Секоја емоција и приказна може да се раскаже преку совршен кадар или возбудливо видео. Ова лето, најдобро место за споделување на вашата приказна, снимена...

Wizz Air ги суспендираше летовите помеѓу Италија и Македонија

Скопје, 16 Јули 2020: Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна  и Источна Европа и најзелената авиокомпанија во Европа, денес најави дека како резултат...

Spotify пристигнува во Македонија

Скопје - 15 јули 2020 година: „Спотифај” (NYSE – (Њујоршка берза): SPOT – Spotify), најпопуларната светска платформа за семрежен аудио пренос со претплата е...

Huawei ги објави бизнис резултатите за првата половина на 2020 година

Huawei официјално ги претстави бизнис резултатите за првата половина на 2020 година. Во овој период, компанијата оствари приход од 454 милијарди кинески јуани (64,2...

РСБСП со апел: Летото е период кога се зголемува бројот на загинати и повредени...

Како последица на неодговорното учество во сообраќајот, изминатата година во Република Северна Македонија, 132 лица го загубија животот во сообраќајни незгоди а 5164 лица...

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници

Скопје, 13.07.2020 – Електронските услуги и процесот на дигитализација кои станаа наше секојдневие, се поттик повеќе за А1 Македонија и кон реализација на својата...