fbpx

ПР Објави од Партнери

ПР Објави од Партнери
282 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Како до безбедна комуникација по е-пошта?

Сајбер-безбедноста е од клучно значење кога станува збор за размена на критични информации и податоци кои се доверливи и од особена важност. Со оглед...

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на...

Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната филмска магија и тоа токму од удобноста на домот. Неодоливите зачинети пуканки,...

Сајбер-безбедност, ризици и заштита – низа бесплатни вебинари, организирани од Националниот центар за одговор...

Во новонастанатите услови кои се резултат на пандемијата повеќето организации се преструктурирани за извршување на работните обврски и задачи од домот на нивните вработени....

Новогодишно изненадување од А1 Македонија

Скопје, 27.11.2020 – Во пресрет на новогодишните празници, кои оваа година се поинакви од секоја досега, А1 Македонија со големо задоволство ја најавува најновата...

АЕК распиша меѓународен тендер за изработка на научна студија за влијанието на зрачењата од...

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) распиша меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи научна студија - „Влијанието на зрачењата од телекомуникациските уреди...

PrimePoint Partners носи израелски најдобри практики за акцелераторски програми за напредни технологии

15 учесници, меѓу кои и многу познати компании, успешно ја завршија двонеделната пре-акцелераторската програма на PrimePoint Partners за напредни и применети технологии. Учесниците имаа...

Huawei и 5G во Германија, што се случува?

(Берлин, Дизелдорф) - Германија не сака да го исклучи контроверзниот кинески добавувач на мрежна опрема, Huawei, од мобилната мрежа 5G, но планира строги контроли....

Black Friday распродажба на Smartus.mk

Smartus.mk е македонската веб продавница на која можете да најдете голем дел од производите на познатиот бренд Xiaomi. Тука можете да бидете сигурни дека...

Доделени наградите од 100.000 денари во рамките на Скопската фото недела

Скопската фото недела која се емитуваше во живо од амфитеатарот на ФОН Универзитет, а повеќе илјадна публика го следеше настанот – онлајн, заврши со...

РСБСП со потсетување: Зимските гуми обезбедуваат стабилност и безбедност при возењето во услови на...

За секоја површина постои соодветна опрема. За безбедно возење на снег, дожд, на влажни и замрзнати коловози,  неопходно е да се користат зимски гуми или...

Одлична новогодишна понуда за оптички интернет од НЕОТЕЛ

Поради исклучително големиот интерес за време на есенскиот период како и потребата од квалитетен интернет во овие периоди на онлајн настава и работа од...

Toyota Yaris – новата енергија која не ти дава да застанеш

Уникатен и препознатлив, новиот Toyota Yaris е најдобриот избор за сите оние кои се во потрага по компактен, удобен, моќен и безбеден автомобил. Четвртата...