fbpx

Мишо Лекиќ

5939 СТАТИИ 5 КОМЕНТАРИ
Својот интерес во областа на паметната технологија го развива одамна како хоби кое што прераснува во нешто повеќе, па резултатот на тоа е и развојот на овој портал. Сака да ги следи сите новини поврзани со оперативните системи, апликациите, мобилните телефони, но и интересните научни и вселенски истражувања.

Турција ги блокира DNS серверите на Google после блокирањето на Twitter

Минатата недела турската влада го блокира пристапот до Twitter социјалната мрежа поради ширењето на материјал во кој што е претставен наводен разговор на премиерот...

Велосипед со рефлексивна површина која свети навечер

Lumen е името на велосипедот претставен на Kickstarter од страна на Mission Bicycle Company направен во соработка со Halo Coatings. Сумата која што е...

Неофицијални слики од BlackBerry 10.3 надградбата, прикажува промени во дизајнот и нови функции

Иако со големи проблеми во работењето и губење на голем дел од пазарот, BlackBerry сеуште работи на развојот на својот оперативен систем и се...

Confide, нова апликација за iPhone за само уништувачки пораки

Ова не е прва апликација од ваков вид, постојат и други меѓу кои што најпозната е Snapchat апликацијата популарна кај помладата генерација на корисници....

Новиот HTC One прикажан на неофицијално видео

Новата верзија на HTC One која што се очекува да го носи името M8, One+ или едноставно HTC One 2 треба официјално да биде...

Паметни ознаки ќе покажуваат во каква состојба се храната и лековите

Истражувачи од Пекинг Универзитетот работат на мали ознаки (tags) кои што се поставуваат на амбалажата од храната и преку менување на бојата покажуваат дали...

Pizza Hut претстави концепт на маса со екран на допир

Pizza Hut во соработка со Chaotic Moon Studios претстави еден интересен концепт кој што доколку почне официјално да се користи во нивните ресторани, сигурно...

Пробајте го Firefox 29 бета, доаѓа со новиот Australis дизајн и нова верзија на...

Како и секогаш, по претставувањето на нова верзија од Firefox прелистувачот, од истиот ден е достапна и наредната бета верзија наменета за корисниците кои...

Пробајте ги функциите на новиот Galaxy S5 преку апликација за Android

Samsung издаде апликација за Android паметните телефони наменета да ви ги покаже некои од новите функции кои што доаѓаат со новиот Galaxy S5, како...

Турција го блокира пристапот до Twitter што предизвика огромен пораст на твитови од земјата

Како што можеби повеќето од вас сте запознаени, поради актуелноста на случувањата на вестите, Турската влада е во центарот на корупциски скандал веќе подолг...

Правилата на Microsoft се причина за откажување на Firefox за Windows 8

После долго време на најава и развој, Mozilla конечно ја претстави поддршката за модерната верзија од својот познат прелистувач Firefox. Можноста за користење во...

Apple размислува за iTunes Store апликација на Android и сервис за стримување на музика

Во последните години се повеќе популарни стануваат апликациите од типот на Spotify, Pandora и слични, кои што се базираат на неограничено стримување на музика,...