Сте помислиле ли некогаш како би изгледал вашиот дом без телевизор? Го земаме толку здраво за готово, а всушност не можеме да си го замислиме животот без него. Особено денес, кога истиот не е само алатка за гледање вести и информирање, туку претставува цел еден систем на без кој не можеме да си го замислиме животот – од конференциски состаноци, вежбање од дома, игри па сè до домашно кино и релаксирање после напорен ден.

Кога гледаме телевизија, секогаш ни е важно, покрај квалитетната содржина, да имаме слика и звук кои можат целосно да ја „придружуваат“ и да создадат уште подобар ефект и атмосфера. Затоа, при изборот на нов телевизор, и во широкиот асортиман што ни се нуди, повеќе од кога било треба да обрнеме внимание на деталите и посебните карактеристики кои прават одредени модели да се истакнат.

Базиран на врвна технологија, но и дизајн кој може да се пофали, еден од моделите кој се прилагодува на секој дом, ентериер, но и на различните желби на корисникот е Samsung Neo QLED 2022 телевизорот. Без разлика дали сакате да гледате филмови, серии, да го гледате омилениот спортски натпревар или едноставно да уживате во игрите, овој телевизор ви обезбедува максимални перформанси.

Слика која го радува окото

Без разлика дали сакате да гледате комедија или хорор, кошарка или фудбал, во денешно време, кога технологијата напредува со огромна брзина, квалитетната слика е императив. Токму затоа Neo QLED телевизорот, кој има висока резолуција, е апсолутен лидер во оваа категорија бидејќи ќе придонесе за јасна слика и ќе ја истакне особено со 100% волумен на боја на технологијата Quantum Dot. Благодарение на сите перформанси со кои може да се пофали овој телевизор, можете да уживате во содржина со совршено квалитет во текот на денот и при секое осветлување, бидејќи опцијата Adaptive Picture ќе го разбуди вистинскиот ефект на содржината и автоматски ќе ги промени осветленоста и контрастот на екранот во однос на условите за осветлување на вашиот дом, а атмосферата ќе биде попријатна. И тоа не е крајот на предностите што ви ги нуди Neo QLED – врвната, модерна технологија на овој телевизор, која ја вклучува опцијата Ultra Viewing Angle, ќе им даде на гледачите детална слика без разлика каде седат во однос на екранот, па уживањето е загарантира од кој било агол на гледање.

Препуштете му се на чистиот звук

Сите знаеме дека само сликата не е доволна за целосно да се нурнеме во содржината што ја гледаме. Затоа, хармонијата на видео и аудио функциите е нешто што треба да биде главниот фокус при купување на нов телевизор. Со технологијата Object Tracking Sound Pro кај моделите Neo QLED, бидете сигурни дека нема да пропуштите ниту еден звучен ефект бидејќи самиот уред го следи дејството на екранот, ја позиционира репродукцијата на звучниците и создава најреално чувство на звук. Ниту амбиенталниот шум повеќе не е проблем – функцијата SpaceFit Sound ги анализира сите звуци околу вас и создава автоматски прилагоден звук на ТВ според неговата идеална поставка. Изгледа идеално, нели? И така е.

Дизајн на 21 век

Neo QLED со дизајнот Infinity One драстично го менува изгледот на вашиот простор. Црните рабови, кои речиси исчезнаа на Infinity екранот, придонесуваат за посебна доза на елеганција која се буди со внесување на овој уред во собата. Исто така, тие веќе не се на патот кога ја гледате вашата омилена содржина. Исто така, телевизорот на ѕидниот држач SlimFit цврсто стои на ѕидот и остава впечаток на чист и целосно уредно организиран простор, па целото искуство ќе биде целосно и по ваш вкус.

Време е за акција

Со купување на NeoQLED 75’’ или поголем, а Samsung ви подарува The Freestyle. Почувствувај ја магијата на играта како да си на теренот. Направи го потегот на сезоната и избери ја неверојатната понуда на Samsung. Со купување телевизор Neo QLED со дијагонала од 75″ или поголем, како подарок го добивате одличниот The Freestyle. На избраниот телевизор ве очекуваат и 5 години гаранција. Промоцијата трае од 11.11. до 11.12.2022 г. или до потрошување на залихите на подарокот. За остварување на правото на подарок, треба да го регистрирате своето купување на ce@promo-adria.com. Промоцијата 5 години гаранција трае до 31.12.2022 г. За остварување на гаранцијата потребно е да се регистрирате на samsung5godinigarancija.mk. Повеќе информации на следниот линк: https://www.samsung.com/mk/offer/neo-qled-big-screen-gift-the-freestyle/

Samsung Neo QLED телевизорот секако може да биде дел од вашиот дом, а повеќе информации за самиот уред, како и достапните модели, може да најдете на веб-страницата: https://www.samsung.com/mk/tvs/qled-tv/highlights/.

Претходна статијаСЕФ Скопје: „Владите од регионот треба да работат проактивно за да се развие и усвои законодавство со што граѓаните од Западниот Балкан ќе предничат на фронтот во енергетската транзиција“
Следна статијаHUAWEI nova 10 SE дебитира на македонскиот пазар со иновативен дизајн и камера од 108 MP