Black Week_Tehnomarket

Техномаркет минатата година за првпат во Македонија го воведе најпознатиот претпразничен шопинг настан, Black Friday, што беше проследен со неверојатен интерес и поради тоа, овој пат го продолжува со времетраење од една седмица. На тој начин ќе им овозможи на потрошувачите поголемо и продолжено време за шопинг на производите намалени до 50 отсто.

(Скопје, 11.11.2014) – Намалување од 20 до 50 отсто на производи од светски реномирани брендови ќе има од денес, 11-ти до 18-ти ноември, вторник, во сите продавници на Техномаркет. Под слоганот Black Week, во текот на оваа седмица компанијата по вторпат ќе им овозможи на граѓаните купување на врвни производи од бела техника, апарати за домаќинство и компјутерска опрема и галантерија, по вистински атрактивни цени.

Техномаркет минатата година за првпат во Македонија го воведе најпознатиот претпразничен шопинг настан, Black Friday, што беше проследен со неверојатен интерес и поради тоа, овој пат го продолжува со времетраење од една седмица. На тој начин ќе им овозможи на потрошувачите поголемо и продолжено време за шопинг на производите намалени до 50 отсто.

Освен екстремно ниските попусти на големиот избор на производи од различни брендови, Техномаркет со оваа акција, успева повторно да докаже дека е компанија што константно води грижа за своите потрошувачи, преку иновативни и интересни акции. Како резултат на тоа, за декември, месецот на празниците, најавува големи претпразнични акции и изненадувања.

Извор: Technomarket

Претходна статијаMozilla слави 10 години од официјалното претставување на Firefox
Следна статијаЗапочнува 4-тиот натпревар “Нордеус хакатон” – направи видео игра за 24 часа