September 2015 | Smartportal.mk

Android конкуренцијата одамна премина кон процесори со осум јадра и 4 GB рам меморија, но...

Google вчера ги претстави новите Nexus 5X и 6P уреди кои што ќе дојдат со најновата верзија...

Досега, ако сакавте да испечатите во 3Д требаше да купувате печатач од илјадници долари,...

Кога се појави, Chromecast на Google беше пречекан со мешани реакции. Веројатно зошто дигиталната...

Пред неколку години, Microsoft отвори целосно нова категорија на производи со Surface серијата,...

Сите знаеме дека сончевата енергија е еден вид на бесплатен, „обновлив“ извор на...

Едвард Сноуден оваа недела официјално се приклучи на Twitter. Неговиот профил можете...

Поради која и да е причина, Microsoft предвреме ги објави новите Lumia 950 и 950 XL модели на својата...

Discovering Macedonia (Истражувајќи ја Македонија) е нов веб-сервис за промоција на македонските...

„Twitter развива нов производ кој што ќе им дозволи на корисниците да споделуваат твитови кои што се подолги од лимитот на компанијата од 140 карактери, според повеќе луѓе запознаени со плановите на компанијата“...

За прв пат откако пребарувачкиот гигант влезе во хардверскиот свет и го лансираше...

Сите веројатно го памтиме Project Ara, проектот на Google за модуларен телефон кој крена релативно...