fbpx
back to top

ИЗДВОЈУВАМЕ

НАЈНОВИ

Наредната генерација од Galaxy Z Fold треба да има дебелина како обичните смартфони

Galaxy Z Fold6, кој беше претставен во Париз минатата недела, веќе е најтенкиот Z Fold од Samsung, со што уредот станува многу повеќе практичен...

Microsoft Designer излезе од тест фазата и официјално им стана достапна на сите корисници

После нешто повеќе од една година од претставувањето за сите корисници, Microsoft Designer сега може да се каже дека е официјално достапна во својата...
red and white labeled box

Google Maps на iPhone ја доби одамна достапната функција за мерење на брзината при...

После повеќе години од додавање кај својата Android верзија, Google конечно ја додава можноста за мерење на брзината кај Maps и кај својата iOS...

iPhone 17 изгледа нема да биде тенок како што неофицијално се најавуваше

Претставувањето на новите iPad Pro таблет компјутери со М4 чипот во мај го донесе и најтенкиот iPad од компанијата досега. Ова ги насочи очекувањата...

Google Wallet ќе добие можност за додавање на било какви картички и документи

Google Wallet апликацијата наскоро се очекува да добие можност за додавање на било какви додатни картички и документи, покрај досегашните кои сепак мораат да...

Вендинг машини за селектирање отпад за првпат во Охрид и Струга

Во рамки на платформата "Наша Гордост. Наша одговорност.", култниот македонски бренд на Пивара Скопје - СКОПСКО, ја најави најновата инвестиција во повратни вендинг машини...

Microsoft критикувани по отпуштање на вработените дел од секторот за Разновидност, еднаквост и инклузивност

Наметнатите „DEI – Diversity, equity and inclusion“ политики и сектори во компаниите искуството покажа дека не донесоа ништо освен помалку способни вработени на незаслужени...

Samsung ја објави химната на брендот Galaxy „Open Always Wins“ со TOMORROW X TOGETHER

Скопје, С.Македонија – 17 јули 2024 – Samsung Electronics објави нов сингл „Open Always Wins “ во соработка со К-поп (Кореанска популарна музика) иконите...

Files by Google ќе добие можност за компресија на датотеки

Files by Google, апликацијата со која од компанијата се обидуваат на корисниците да им овозможат лесна работа со нивните датотеки на телефонот, наскоро треба...

Apple со нова реклама ја промовира подобрата приватност на Safari во споредба со другите

Apple продолжуваат да се промовираат себеси како компанијата која доста подобро се грижи за приватноста на своите корисници од конкурентите. Дали е тоа точно...

СМАРТФОНИ

АПЛИКАЦИИ

ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ

ДРУШТВЕНИ МРЕЖИ

ТЕХНОЛОГИИ

КОМПЈУТЕРИ

РЕЦЕНЗИИ