Батерија | Smartportal.mk
-->

Avast Software обелодени кои апликации на Android најмногу ја трошат батеријата. На нивната...

Сите со нетрпение очекуваме да се оствари барем еден од најавените новитети кои гарантираат...

Веќе многу пати го имаме кажано ова, но ќе повториме – батериите во денешните смартфони,...

Неодамна објавивме дека корисниците на iPhone 6S кај нас, може да се обратат во iStyle за да...

Супер кондензаторите не се ништо ново. Всушност, со нив веќе се експериментира со години....

Корејскиот производител последниов месец се наоѓа во проблеми во кои не бил досега...

Со цел да ја намали можноста за самозапалување или експлозија на батеријата во Note...

Литиум – јонските батерии се застапени во скоро секој електронски уред денес, но и...

Една од неофицијалните информации кои излегоа последниов период, а поврзани со наредната...

Тимот на Opera очигледно не се предава и покрај доминацијата на пазарот на прелистувачи...

Иако лаптопите од поновите генерации имаат батерии кои можат да истуркаат едно работно...

Интересно, и покрај тоа што има најмала батерија, iPhone 6 се полни најбавно од сите телефони...