10 подароци за Божиќ за секој Geek

Напишано на 09.01.2017 - 11:58 од Ивица Милошески

Божиќните и Новогодишните празници се период кога најмногу се трошат пари за купување подароци. Купувањето на поклон за Вашите Geek пријатели, дечковци, девојки, родители, деца е тешка задача. Но, тука сум за да Ви помогнам.

Во продолжение ќе Ви дадам предлог за 10 gadget-и кои можете да ги поклоните:

  1. iPhone

Доколку имате подлабок џеб и сакате да го поклоните моментално најдоброто парче технологија, тогаш iPhone е вистинскиот избор.

  1. Beats слушалки

Beats слушалките се според мене одлични за сите оние кои сакаат да слушаат музика во движење. Beats слушалките се одличен моден додаток и имаат одличен звук.

  1. Sphero BB-8

Ова мало дронче што се тркала е реплика на BB-8 од Star Wars. Слатко, мало дронче кое можете да го контролирате со нараквица низ Вашиот дом и со мобилна апликација. Испушта звуци и може да снимите видео порака, исто како на оригиналниот BB-8. Одличен подарок за оние кои се обожаватели на Star Wars.

  1. Thule Backpack Bordeaux

Дваесет и четири литарски ранец дизајниран со опциите за паметно складирање и брз да пристап до опремата. Одговара на 15 “MacBook Pro® / 15.6” компјутер плус таблет. Има SafeEdge дизајн на преградата од лаптопот и Crushproof SafeZone преграда за очила за сонце и кревка опрема. Џеб за брз пристап на складирање на акцесоари и лаптоп и таблет преграда, две прегради за чување на резервоар за хидратација, џеб за дискретен пристап и рефлектирачки детали. Панел организацијата ги држи малите предмети безбедно и лесно да се лоцираат.

  1. Marshall Woburn

Звучник кој во изглед е како познатото појачало на Marshall. Звукот е одличен.

  1. GoPro HERO 5

Снимете го светот околу Вас во 4K резолуција и одлично “slow motion” до 240 фрејмови по секунда со GoPro 5. Водоотпорното куќиште Ви овозможува да снимате под вода, плус можноста за конекција со Wi-Fi и Bluetooth Ви овозможува да ја поврзете вашата камера со GoPro апликацијата и Smart Remote за едноставно управување и споделување на видеа.

  1. Sony PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 Pro има одлична графика и многу брз процесор. Новата верзија има поголема резолуција и пореални слики, овозможува 4k резолуција и поголем динамичен распон (HDR). PlayStation 4 Pro, чиешто кодно име беше „Neo“ ќе ги поддржува очилата на Sony за виртуелна реалност.

  1. Logitech G900 Chaos Spectrum

Глувчево е лудница, сон за секој гејмер.

  1. Apple TV 4-та Генерација

Мултимедијално доживување за сите љубители на Apple производите.

  1. DJI Phantom 4 дрон

Моментално најдобриот летечки дрон на пазарот. Имате опција да го купите со камера или пак да монтирате GoPro на него.

Среќни празници и израдувајте некого.

За Авторот

Јас сум Бетмен. Кога бев мал сакав да бидам космонаут, можеби затоа толку ги гледав Star Trek. Матрикс и Господар на Прстените можам да ги гледам по милион пати. Дете на транзиција. Ја сакам технологијата како што Мистер Бин го сака мечето. Заљубен во Apple. Навивам за Манчестер Јунајтед. Смрт за фашизмот!