Смартпортал – Smartportal.mk | Smartportal.mk
-->

Смартпортал

This user hasn't shared any profile information

Невладината организација Македонија2025 го отвори повикот за аплицирање на десеттото...

Доколку сеуште не сте аплицирале за технолошкиот маратон Codefest кој овој 7-9ти април...

Датум: среда, 22.02.2017 Почеток: 17:30 ч, Плоштад Македонија Крај: 19:00, кратки видеа и чајче...

Скопје (17.02.2017) На Скопски саем започнуваат подготовките за 14от Меѓународен саем на...

Скопје, (16.02.2017)  Традиционално пред почетокот на долгоочекуваниот Виз Ер Скопски Маратон,...

Се поблиску сме до денот на претставувањето на долго очекуваната Ryzen серија на процесори...

Asus Crosshair VI Hero Asus Prime X370-PRO Asus Prime B350-PLUS Asus Prime B350M-A Chipset X370 X370 B350 B350 Overclocking Yes Yes Yes Yes CrossfireX/SLI Yes Yes TBC* TBC* PCIe...

Како на глобално ниво, така и во Република Македонија, околу 25% од вкупниот број загинати...

Не постои родител којшто не би сакал да му подари апсолутна независност на своето...

Гордиан, VapourApps, Кликон- инспиративни приказни на Founders Day во четврток! Три успешни бизнис...

Веќе знаеме дека AMD на почетокот на март треба да ги претстават долго очекуваните Ryzen...

Барселона Шпанија, 06.02.2017 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics) на овогодинешното...