Иво Гиевски – Smartportal.mk | Smartportal.mk

Иво Гиевски

Пасиониран возач на спортски автомобили и длабоко навлезен во светот на автомобилизмот. Редовно ги следи последните случувања во квантната и астрофизиката, а е заљубен во универзумот. Не може да одолее на секое подобро парче хардвер што ќе излезе на пазарот и тогаш обично е залепен за мониторот, читајќи ги сите спецификации и новитети.

Redmi серијата на популарниот кинески бренд Xiaomi е супер популарна на пазарите во развој,...

Samsung поднесе апликација за регистрирање на името “Galaxy S8” што значи дека нивниот нов...

Новиот дигитален асистент на Google, практично наречен Assistant, засега е достапен само во...

Најуспешниот смартфон на сите времиња последниве неколку години се соочува со жестока...

Неодамна објавивме дека ZTE го привршува развојот на смартфонот со помош на заедницата...

  Сакате да ги направите вашите фотографии подобри, односно да ги „фотошопирате”...

Помисливте дека вирусите се минато? Да, можеби онака како што сме ги научиле од времето...

Програмирањето скоро сигурно ќе стане дел и од основното образование кај децата, бидејќи...

Samsung објави дека наскоро ќе ги објави резултатите од истражувањето за тоа што предизвикуваше...

Веќе многупати пишувавме за смартфони кои може да се свиткаат на половина, заедно...

Намалувањето на рамката околу дисплејот кај паметните телефони има позитивен исход...

Досега за iPhone 8 се изнаслушавме секакви информации и според нив, тој би требало да го...